Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О. Морозова 30 січня провело відкриті випробування зварного з'єднання корпусу БТР-4Е виробництва "Лозівського ковальсько-механічного заводу".
Пробиття броні, на якій раніше знайшли тріщини, не зафіксували.
Про це повідомляє пресслужба "Укроборонпрому".
"Під час випробувань не було зафіксовано жодного пробиття броні, що підтверджує кулестойкість корпусів і їх придатність для виготовлення наступної партії бронетранспортерів", - йдеться у повідомленні.
Об'єктом випробувань стали зварні з'єднання корпусу з партії з трьох корпусів, виготовлених ЛКМЗ з броньованої сталі марки 71 і поставлених на ХКБМ наприкінці 2019 року. Випробування проходили два типи з'єднання - зі зміцнюючим наплавленням і підкладкою з броньованої сталі і без нанесення цього наплавлення.
Корпуси обстріляли бронебійно-запальними кулями Б-32 калібру з кулемета. Усі типи з'єднань витримали обстріл кулями. Обидва типи з'єднань (з наплавленням і без наплавлення) витримали обстріл кулями і не були пробиті.
"Таким чином випробування підтвердили, що корпус БТР-4Е відповідає усім технологічним вимогам у частині протикулевої стійкості зварних з'єднань", - підкреслюється у повідомленні.
Крім того, комісія перевірила на наявність пошкоджень зварювальні шви бортів 12 бронетранспортерів БТР-4Е, які дислокуються на фронті. Пошкоджень або відхилень не знайшли.
"Результатам перевірки було встановлено, що корпуси бронетранспортерів відповідають вимогам технічної документації на виріб, а якість зварних з'єднань корпусів бронетранспортерів відповідає вимогам технічної документації на виконання зварювання деталей зі спеціальної сталі марки 71", - зазначили у "Укроборонпрому".
Нагадаємо, 24 січня комісія Міністерства оборони і представників бюро знайшла недоліки у трьох корпусах виробництва ЛКМЗ. Однак постачальник корпусів назвав тріщини у них невід'ємною частиною технологічного циклу виробництва.
Раніше військовий експерт Сергій Згурець заявив, що ЛКМЗ поставив три перші корпуси для виготовлення БТР-4 нової партії. Але виявилося, що вони прийшли з браком. Згурець стверджував, нібито нові корпуси неякісно зварені і в них можна знайти "порожнечі під тонким шаром металу, які можуть легко пробити ворожі кулі".
БТР-4 - одна з найкращих серійних українських бойових машин. Він обладнаний німецьким двигуном, скорострільною автоматичної 30-мм гарматою, високоточною ракетною зброєю, цифровою системою управління, наведення, навігації і зв'язку.