Така казуїстика матиме далекоглядні негативні наслідки.
Ухвалення пропозиції Ольги Червакової означає, що зміни вносяться як до законопроекту 6427-д так і до регламенту Верховної Ради й, таким чином, таємна процедура обрання Омбудсмена залишається чинною. Спроби маніпуляції полягають в тому, щоб створити юридичну колізію, коли в Регламенті залишиться норма про відкрите голосування й, врешті-решт, скористатися цим для політизації та дискредитації посади Уповноваженого.
Нагадую виконавцям подібних фальсифікацій, що за це вони нестимуть кримінальну відповідальність.
Кримінальний кодекс містить статтю 366 «Службове підроблення, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення документів, а також складання і видача завідомо неправдивих документів». Вона передбачає ув’язнення строком на три роки без права обіймати службові посади. Я розумію, що безпосередні зміни на сайт вносили виконавці, але я б на їхньому місці задумалась, адже, виконуючи злочинні розпорядження, вони ставлять під загрозу своє майбутнє.
Закликаю громадськість, правозахисників, міжнародні організації пильно стежити, аби волевиявлення парламентарів не було викривлене.
Наше завдання – зробити так, щоб на підпис Президенту пішов той текст законопроекту, за який проголосували народні депутати, а не сфальшований документ. Це надважливо, адже зміна процедури обрання Омбудсмена загрожує Україні великим міжнародним скандалом, ослабленням правозахисного руху та наших позицій щодо опору агресії з боку Російської Федерації.