Сімона де Бовуар "Друга стать", Основи
Глибокий погляд на очевидні речі від однієї із найодіозніших жінок двадцятого століття. Класика філософської думки та водночас теоретична база першої хвилі фемінізму після Другої світової війни. Революційна для свого часу, але не менш цікава у сьогоденні. Книжка про те "хто така жінка, і яка її функція?", "жінками народжуються, чи все-таки стають?" "що таке жіноча доля, душа, логіка?". Бовуар дослідила традиційні міфи, жіночу природу, та сформувала нове бачення гендерного суспільства, у якому чоловіка та жінка рівні істоти. У березні виходить нове перевидання українського перекладу де Бовуар.
"Жінку характеризує те, що відрізняє її од чоловіка, але не навпаки: він — головний, вона — другорядна. Він — Суб’єкт, він — Абсолют. Вона — Інша" Сімона де Бовуар.
Леся Українка. Листи. 1876-1897, Комора
Листування однієї із найперших українських письменниць-феміністок, яка повністю зруйнувала традиційний несерйозний погляд на жінку в літературі. Саме Лесю Іван Франку якось назвав чи не "єдиним мужчиною в українській літературі". Листування - це шанс побачити не лише митця у глянцевому розумінні, а живу, реальну людину, яка народилась у час змін, і безпосередньо брала в них участь.
Девід Еберсхоф "Дівчина з Данії", КМ-Букс
Історичний роман про жінку, яка народилася у тілі чоловіка. "Дівчина з Данії" - це історія одного із перших трансгендерів, першого чоловіка, якому зробили операцію зі зміни статі, та жінки, що розривалася між сім'єю та амбіціями. А ще більше - це історія їхнього дуже нетипового кохання. Торік книжку екранізував британський режисер Том Гупер, головну роль зіграв Едді Рейдмен та Алісія Вікандер. Остання отримала за це Оскара.
Пола Маклейн "Леді Африка. Жінка, яка підкорила небо", Наш формат
Берил Маркгем - перша жінка-льотчиця, яка перетнула Атлантику зі сходу на захід. Це історія її життя після того, як вона переїхала із батьками до Кенії. Яскрава історія доньки багатого, але збанкрутілого фермера, яка прагнула від життя більшого, та водночас роман-виховання. Маркгем не єдина яскрава особистість у "Леді Африці", її оточують відомі мандрівники, принци, авіатори та письменники.
"Долю дівчини в селі від початку пов’язували з хатньою роботою. Однак я була в зовсім іншому, винятковому становищі. Мене звільнили від традиційної ролі, звичної як для моєї родини, так і для родини Кібії. Старійшини кіпів дозволяли мені тренуватися разом з Кібії: кидати списа, полювати на бородавників, навчатися мистецтва маскування в арапа Маїни – батька Кібії, який водночас був головним воїном у селі й ідеалом сили та відваги для мене." (цитата з блогу vaenn.wordpress.com)
Елізабет Гілберт "Природа усіх речей", ВСЛ
Алма Віттекер народилася в час, коли бути жінкою-науковцем - це скоріше виключення із правила, ніж саме правило. А навіть, якщо і наважишся на такий крок, то соціум мовчати не буде. А з іншого боку Алма Віттекер народилась в той час, коли винаходи та відкриття живили буденність. Коли світ ще здавався таким чарівним, бо невідомим до кінця. Чи вийде в Алми відстояти своє право на кар'єру та позмагатися із самим Чарльзом Дарівном, та водночас здобути особисте щастя, ось про що розповідає роман Елізабет Гілберт.
Скотт Ферріс "Інґа", Yakaboo Publishing
Історія Інґи Арвад напрочуд авантюрна. Ця жінка народилась в Данії, мріяла стати балериною - стала королевою краси, одружилась спочатку із єгипетським багатієм у віці 17 років (!), потім з угорським режисером-мандрівником, між тим встигла двічі взяти інтерв'ю у Гітлера, та зробити цілу серію замальовок відомих людей. І це ще не все. У ще досить юному віці вона мала гарні стосунки із мільйонерами, та була закохана у ще тоді не дуже відомого Джека Кеннеді. Біографія Інґи - це суцільні пригоди та небезпеки (її майже все життя вважали шпигункою). А разом із тим це історія людини, яка не мала меж у своїй голові, і була вільною від упереджень суспільства. Це біографічний роман багатий на факти, із дуже прискіпливим описом бурхливої епохи на фоні одного, але такого яскравого життя яскравої жінки.
" Так, вона часто сміялася, виглядала дотепною і мала дещо абсурдне почуття гумору, дуже данське. Її жарти ніколи не були злими, а навпаки — завжди щирими; прибувши з країни Ганса Крістіана Андерсена, вона не боялася сказати, що король голий."
Жерар де Кортанз "Фріда Кало. Безжальна врода", Нора-друк
Біографія жінки також може бути гарним зображенням долі країни. За таким зразком написав історію про відому Фріду та її чоловіка Дієго французький письменник, лауреат багатьох премій Жерар де Кортанз. Через історію двох яскравих митців прослідковується історія Мексики. Про сильний характер та нестримну творчість Фріди знають усі, але питання у тому із чого вони виникли.
Людмила Щербанюк "Жінки в космосі", Варто
Людмила Щербанюк перекладач та міжнародник відвідала 42 країни світу, разом із тим Національний аерокосмічний музей Смітсонівського інституту в м. Вашингтон, Космічний центр ім. Кеннеді в США, Космічний центр ім. Вікрама Сарабхаї в Індії та Зоряне містечко в Росії. Зібрала історії 57 жінок з усього світу, які займалися космічними польотами та науковими дослідженнями на орбіті.
Оксана Забужко "З мапи книг і людей", Meridian Czernowitz
Збірка есеїв Оксани Забужко про важливих для нас усіх людей. Оксана Стефанівна дуже ніжно і глибоко розповідає про Катерину Білокур та Соломію Павличко. У цій книжці є ще багато інших історій. Як от роздуми про долю справжньої Аліси Ліддел, яка стала героїнею "Аліси в країни Див". А ще тут є історії про Ігоря Калинця, Покальчука-Пако, Чорнобиль через призму Тарковського-Довженка-Трієра, про Берлін та дідуся Забужко. Історії, які зачіпають своєю ясністю та глибиною з емоційністю та щирістю притаманними лише жіночому письму.
Сандра Барк, Кемерон Діас "Книга про тіло", Форс
Голлівудська акторка Камерон Діаз написала книжку про те, як доглядати за своїм тілом та душею, щоб бути щасливою та здоровою. Дає поради щодо харчування, фізичних навантажень, розповідає про зв'язок тіла та душі, від якого багато залежить.
Від видавців: "Що може бути ближче, ніж тіло? На жаль, далеко не всі в хороших з ним стосунках. Хтось його недолюблює через реальні та уявні вади, хтось катує надмірними навантаженнями та суворими дієтами, хтось забуває про нього піклуватися, будучи впевненим у його другорядній ролі в житті. Такі стосунки швидко дають про себе знати та негативно позначаються на самопочутті. «Книга про тіло» розповість, як навчитися дружити, любити та поважати тіло, прислухатися до його потреб та отримувати від нього задоволення. Книжка стала бестселером «New York Times».