Центральне командування збройних сил США заявило у мережі X про удари по території Ірану, які стали відповіддю на обстріл комерційного судна в Ормузькій протоці.
Цілями для атаки було обрано місця зберігання іранських ракет та безпілотників, а також радіолокаційні станції, розташовані уздовж узбережжя.
Американські військові звинуватили Іран у порушенні режиму припинення вогню, підриві свободи судноплавства та невиправданій агресії. Командування запевнило, що США продовжують стежити за безпечним проходженням кораблів в Ормузькій протоці та дотриманням умов меморандуму про взаєморозуміння.
Іран та США вже не вперше обмінюються ударами під час дії перемир'я, оголошеного ще у квітні. Білий дім запевняв, що бойові дії проти Ірану не ведуться, реагуючи на ухвалення Конгресом резолюції про обмеження повноважень Дональда Трампа щодо війни на Близькому Сході.








