Принц-наступник Саудівської Аравії Мухаммед бен Сальман, що обіймає посади міністра оборони і віце-прем'єра королівства, оголосив про намір перетворити країну на державу, "відкриту для всіх релігій і всього світу", повідомляє агентство Al Arabiya.
"Ми знову станемо тими, ким були раніше, - країною помірного ісламу, - заявив він. - Ми не витратимо ще 30 років нашого життя на екстремістські ідеї, ми знищимо їх, ми покінчимо з екстремізмом дуже швидко".
Згідно з ухваленим у 1992 році основним нізамом (положенням) Саудівської Аравії, релігією королівства є іслам, а його Конституцією - Коран і Суна, на яких присягають усі піддані країни.
Основний нізам називає фундаментом саудівського суспільства сповідування його членами ісламу, наказує державі і всім її підданим стояти на захисті ісламської віри і зобов'язує суди керуватися нормами шаріату. За офіційними даними, більшість (близько 90%) громадян Саудівської Аравії - мусульмани-суніти, решта - шиїти, які вважаються дискримінаційною меншістю.
Водночас у країні проживають кілька мільйонів іноземців, багато з яких не є мусульманами. Останнім дозволено сповідувати свою релігію, проте лише в приватному порядку, в межах свого житла, але в жодному разі не публічно. Богохульство у саудівських законах вважається тяжким злочином, перехід мусульман в іншу віру категорично заборонений, покаранням за нього може стати смертна кара.
32-річний Мухаммед бен Сальман став принцом-наступником Саудівської Аравії 21 червня 2017 року згідно з указом свого батька, короля Сальмана, замінивши на цій посаді свого двоюрідного брата Мухаммеда бен Наїфа. У разі сходження на престол Мухаммед бен Сальман стане першим королем Саудівської Аравії, який не є сином Абдул-Азіза ібн Сауда (не враховуючи, звісно, самого засновника династії).