Відставку прем'єр-міністра РФ Дмитра Медведєва тією чи іншою мірою підтримують 45% опитаних росіян.
Про це повідомляє РБК з посиланням на квітневе опитування "Левада-центру".
"Безумовно за" відставку Медведєва виступили 18% респондентів, ще 27% заявили, що "радше за" його відставку з посади прем'єр-міністра.
Крім того, рівень довіри росіян до Медведєва впав. На сьогодні число тих, хто "повністю довіряє" йому, становить 3% опитаних, у грудні минулого року цей показник дорівнював 9%, а у травні - 14%. Число тих, хто "переважно довіряє", теж зменшилося з 39 до 30%.
"В основному не довіряють" Медведєву 33% опитаних, у березні 2016 року їхня кількість дорівнювала 30%. Кількість тих, хто йому "абсолютно не довіряє", також збільшилася за рік з 14% до 19%.
Результати опитування "Левади" показують, що на сьогодні рівень довіри до Медведєва найнижчий за останній десять років - йому довіряють 32% респондентів. Таким самим низьким (33%) він був тільки в березні 2006 року, коли Медведєв займав посаду заступника голови уряду. При цьому не довіряли йому тоді 52% опитаних. Найвищий рівень довіри Медведєву був у 2013 році - 71%, у березні 2014 року - 69%, а у 2016 році - 66%.
Соціолог "Левада-центру" Степан Гончаров пояснив РБК, що рейтинг Медведєва упав у зв'язку з розслідуванням Фонду боротьби з корупцією Олексія Навального, внутрішніми економічними проблемами і зменшенням ефекту від "посткримського консенсусу". В апараті уряду виданню відмовилися прокоментувати опитування "Левади" через "відсутність динаміки в питанні про відставку прем'єра".
Згідно з опитуванням "Левада-центру", електоральний рейтинг Олексія Навального в березні виріс удвічі і склав 10%. Акції проти корупції, які 26 березня пройшли по всій країні, підтримали 38% респондентів.
Нагадаємо, що на початку березня Фонд боротьби з корупцією (ФБК) Навального випустив розслідування про "таємну імперію" Медведєва. У ньому повідомлялося, що прем'єр через підставні фонди і довірених осіб володіє декількома садибами по всій Росії, а також яхтами, квартирами, агрокомплексами і виноробними підприємствами в Росії та Італії.
Медведєв назвав "нісенітницею і якимись папірцями" матеріали ФБК і підкреслив, що вони робляться за принципом "компоту".