ГоловнаСвіт

У Румунії міністр юстиції подав у відставку після протестів

Флорін Йордахе заявив, що всі його ініціативи були "законними і конституційними".

У Румунії міністр юстиції подав у відставку після протестів
Фото: EPA/UPG

Міністр юстиції Румунії подав у відставку після масових протестів, викликаних урядовим указом, що послаблює покарання за корупцію.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

9 лютого Флорін Йордахе заявив, що всі його ініціативи були "законними і конституційними", але зазначив, що залишає посаду через "суспільну думку".

Протестувальники заявляють, що розроблений Йордахе документ щодо послаблення покарання за корупцію б'є по боротьбі з корупцією.

Напередодні в Румунії провалився вотум недовіри уряду.

7 лютого президент Румунії Клаус Йоханніс заявив, що уряд соціал-демократів привів країну до "повномасштабної" політичної кризи, прийнявши документ, який послаблює покарання за корупцію. Він звернувся до обох палат парламенту, сказавши, що, на думку більшості громадян країни, Румунія рухається "в неправильному напрямку".

Уряд Румунії в неділю скасував своє рішення, яке звільняло від кримінальної відповідальності чиновників за корупцію зі збитком менш ніж 200 тис. леїв (47,5 тис. доларів).

Десятки тисяч жителів Румунії проводили щоденні акції проти указу, після введення якого засуджені посадові особи змогли б вийти з в'язниці. Ці акції протесту в Румунії стали найбільшими з часу падіння комуністичного режиму в 1989 році.

Указ мав набути чинності 10 лютого. Він міг би захистити десятки політичних діячів, яких звинувачують в корупції. У число амністованих міг потрапити голова правлячої Соціал-демократичної партії Румунії Лівіу Драгня,  якого засуджено умовно у справі про корупцію зі збитком в 24 тис. євро, а також медіамагнат Дан Войкулеску, який отримав 10 років за відмивання грошей.

LB.ua в соцмережах: