Поліція не виявила фактів кібератак на автоматизовану систему "Дія" під час розслідування витоку персональних даних українців і їх публікації в чат-боті в Telegram.
Поширена інформація має ознаки фрагментарних наборів даних, узятих з різних джерел, включаючи Opendatabot - сервіс, який дозволяє отримати актуальну інформацію про компанії. Про це повідомили в пресслужбі Національної поліції України.
"Варто зазначити, що інформація про нібито кібератаки і вразливості системи "Дія" не підтвердилася: співробітники Департаменту кіберполіції не виявили фактів кіберінцидентів", - йдеться в повідомленні.
Оновлено. На сторінці Opendatabot у Facebook заявили, що сервіс не міг стати джерелом персональних і банківських даних.
"Opendatabot має тільки публічну інформацію, отриману з порталу відкритих даних data.gov.ua і офіційного API Мін'юсту. Персональних і банківських даних українців немає і не може бути в Opendatabot", - ідеться в повідомленні.
Представники сервісу вважають, що такі заяви ставлять під загрозу їхню ділову репутацію та процес відкриття даних в Україні.
Нагадаємо, що керівник громадської організації "Електронна демократія" Володимир Фльонц повідомив у Facebook, що знайшов у цьому боті свої дані з багатьох держреєстрів, бази "Нової пошти", паролі з "ВКонтакте" і Linkedin.
Служба безпеки України почала розслідування через бота з персональними даними в месенджері Telegram.
Після попередньої перевірки в поліції повідомили, що чат-бот у Telegram з персональною інформацією про українців використовував компіляцію даних державних відомств і недержавних організацій за різні періоди минулих років. Він не причетний до початку роботи державної мобільної програми "Дія".