Кожна програма – це кропітка праця журналістів і експертів. Над проєктом працюють 120 осіб. До роботи над випусками залучені фахівці з різних сфер: психологи, соціальні працівники, детективи, журналісти-розслідувачі, криміналісти та навіть патологоанатоми. Усі вони допомагають робити кожну програму якісною історією, яка хвилює не тільки країну, а і світ.
«Наше основне завдання як соціального проєкту – не просто зробити цікавий продукт. Ми хочемо, щоби кожен раз, дивлячись нашу програму, глядач розумів, що цю годину біля екрану проведено не даремно: він взяв для себе щось корисне, узяв участь у розв'язанні проблеми, поспівпереживав герою. Найчастіше до нас звертаються люди, для яких проєкт, у прямому сенсі слова – останній шанс. Нам не важливо, ким працює наш герой, скільки він заробляє, де він живе. Якщо є проблема, з якою неможливо впоратися, – ми відкриті», – розповідає Юлія Охріменко, продюсер соціального ток-шоу «Говорить Україна» на каналі «Україна».
У день редактори фіксують до 50 звернень тих, кому потрібна допомога ток-шоу «Говорить Україна». Над однією історією програми команда проєкту може працювати від декількох днів до року. Іноді результати деяких доводиться чекати кілька років.
«Мені надзвичайно пощастило з роботою. Адже ми працюємо з історіями, від яких навертаються сльози на очі від неймовірного жаху, що навіть у кіно важко уявити – до романтичних моментів. І кожна історія чомусь вчить, і це дуже добре. Ми намагаємося допомогти, розбираючись і розкладаючи інформацію на найменші крупинки та дрібниці. «Говорить Україна» – це незвичайна можливість навчитися не на своїх помилках, а на чужих, подивитися, як це відбувається, і задуматися», – коментує ведучий ток-шоу «Говорить Україна» Олексій Суханов.