Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки заявив, що джерело радіації в Центральній геофізичній обсерваторії розміщене в конструкції будівлі. Розташований по сусідству ядерний реактор НАН України не причетний до надзвичайної події.
Про це йдеться у фейсбуці ДНТЦ ЯРБ.
Рівень випромінювання в приміщенні, де виявлено джерело, становить 500-600 мкЗв/год, в сусідній кімнаті - 100-170 мкЗв/год. Допустима норма, згідно з контрольними рівнями СЕС Києва, - 0,24 мкЗв, або до 0,44 мкЗв для будівель, введених в експлуатацію до 1992 року, в яких можуть перебувати люди.
Під час огляду прилеглих територій фахівці виявили ще одне джерело іонізуючого випромінювання. За попередніми даними, рівень його випромінювання становить 480 мкЗв/год.
Для навколишнього середовища загрози немає.
За даними ТСН, джерелом радіації виявилися капсули з цезієм.
Оновлення 19:20. Увечері 29 жовтня пресслужба Держагентства з управління зоною відчуження повідомила про ліквідацію радіаційної аварії.
Фахівці київського спецкомбінату об'єднання "Радон" помістили джерела випромінювання в контейнери і забрали на тимчасове зберігання. Надалі ці джерела передадуть на лабораторне дослідження для визначення точного нуклідного складу і встановлення можливих власників.
Загрози персоналу ЦГО або навколишньому середовищу немає.
ЦГО ім. Бориса Срезневського розташована за адресою: проспект Науки, 39.