Кабінет Міністрів виділив Міністерству внутрішніх справ 2,7 млрд гривень на доплати працівникам, які причетні до протидії коронавірусу.
Про це йдеться в постанові уряду №485 від 10 червня, передають Українські Новини.
"Виділити Міністерству внутрішніх справ 2 701 125,3 тис. гривень, у тому числі Апарату Міністерства внутрішніх справ - 171 081,6 тис. гривень, Національної гвардії - 125 105,5 тис. гривень, Адміністрації Державної прикордонної служби - 103 774,7 тис . гривень, Державній службі з надзвичайних ситуацій - 51 302,5 тис. гривень, Національній поліції - 2 249 861 тис. гривень на безповоротній основі (видатки споживання), з фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19", - йдеться в документі .
Згідно з постановою, кошти виділені на здійснення доплати до грошового забезпечення військовослужбовцям Національної гвардії і Державної прикордонної служби, особам рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту, поліцейським, які забезпечують життєдіяльність населення на період дії карантину.
Крім того, гроші виділені на доплати медичним та іншим працівникам, безпосередньо зайнятим на роботах з ліквідації захворювання коронавірусом у відомчих установах.
Міністерство внутрішніх справ має забезпечити узгодження виділення бюджетних коштів з Комітетом Верховної Ради з питань бюджету.
Міністерство фінансів має забезпечити після зазначеного погодження відкриття нових бюджетних програм та внесення відповідних змін до розподілу державного бюджету.
Комітет Верховної Ради з питань бюджету на засіданні в середу, 17 червня, не схвалив виділення МВС 2,7 млрд грн з фонду боротьби з коронавірусом, передає Інтерфакс-Україна.
"Тільки що бюджетний комітет Верховної Ради не погодив перенаправлення Міністерству внутрішніх справ 2,7 мільярдів гривень з фонду боротьби з коронавірусом. Нагадаю, що на початку тижня уряд видав розпорядження, згідно з яким це перенаправлення мало відбутися: майже 5% від величини цього фонду на доплати поліції, прикордонникам, які нібито задіяні в боротьбі з COVID-19", - заявив секретар комітету і депутат фракції "Голос" Володимир Цабаль.
За словами депутата, насправді, доплати були розраховані не тільки на співробітників МВС, що задіяні у протидії епідемії коронавірусу, а й на інших правоохоронців та співробітників підлеглих міністерству служб
"Чому "нібито"? Тому що, як ми сьогодні з'ясували на комітеті, що ці доплати планувалося робити майже всім співробітникам МВС - як тим, хто дійсно боровся з COVID-19, так і тим, хто не боровся, зате бив активістів і народного депутата Романа Лозинського під час акції на підтримку Сергія Стерненка. З'ясувалося також, що уряд проголосував за таке рішення без узгодження з Міністерством фінансів. Додаткові розрахунки, які МВС нібито направило до Мінфіну, там так і не бачили, що офіційно підтвердили в комітеті", - додав секретар бюджетного комітету.
Він вважає, що уряд дискримінує медичних працівників, віддаючи перевагу правоохоронним органам в період пандемії: "І особливий цинізм полягає в тому, що, поки медики не отримують захисту і обіцяних доплат, МВС претендує на гроші, значно більше, ніж потрібно медикам. Виглядає так , що, з точки зору уряду, у нас з COVID-19 бореться МВС, а лікарі - ні".
Нагадаємо, що в парламент був внесений законопроєкт, що передбачає страхування медиків, задіяних в боротьбі з COVID-19. Однак парламент проголосував за альтернативний документ, згідно з яким медики можуть отримати виплати тільки в разі смерті або інвалідності, викликаних коронавірусом.