Низка громадських організацій написали відкрите звернення до влади, де виступили проти анонсованих у ЗМІ прямих переговорів між ОРДЛО і Україною.
Заява опублікована на сайті руху ЧЕСНО.
"Ми хочемо нагадати владі, що на окупованих територіях немає ніяких легітимних органів або осіб, які можуть "представляти інтереси територій" або людей, змушених жити під окупацією. Це Росія окупувала український Крим і частину Донбасу", - йдеться у зверненні.
У ньому підкреслюється, що будь-які спроби легітимізувати бойовиків ведуть до фактичного їх визнання і зняття відповідальності з держави-агресора.
Також у зверненні згадується шлях Молдови, яка допустила легалізацію окупаційної влади Придністров'я.
"Громадянське суспільство не буде залишатися осторонь від таких спроб, у тому числі на тлі загальнонаціональних карантинних заходів, які можуть стати перешкодою справедливим протестам. Ми закликаємо владу і президента Володимира Зеленського припинити контакти з російськими найманцями і маріонетками на Донбасі і вести переговори з РФ як з державою-агресором за посередництва міжнародних партнерів України", - наголошено у зверненні.
На цей час заяву підписали Рух ЧЕСНО, Центр протидії корупції, Transparency International Ukraine, ГО "Антикорупційний штаб", фонд DEJURE, Центр громадського моніторингу та досліджень, Інститут політичної освіти, звільнений з полону бойовиків журналіст Станіслав Асєєв, Міждисциплінарний науково-освітній центр протидії корупції в Україні (ACREC), Всеукраїнське об'єднання "Автомайдан", ГО "Полтавська платформа", Інститут законодавчих ідей.
Раніше повідомляли, що проти створення Консультативної ради з ОРДЛО виступила частина фракції "Слуги народу".
Так звану Консультативну раду у складі політичної підгрупи 11 березня в Мінську домовилися створити учасники Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі.
До складу Консультативної ради з правом вирішального голосу увійдуть 10 представників від України, 10 - від окупованих районів Донецької та Луганської областей, а також по одному представнику з правом дорадчого голосу від ОБСЄ, Росії, Німеччини та Франції.
Рішення ради мають рекомендаційний характер.