Верховна Рада закликала парламенти країн-членів НАТО ініціювати прискорення отримання Україною Плану дій щодо членства в НАТО.
За це проголосували 284 депутати.
У прийнятому зверненні український парламент подякував Північноатлантичній раді НАТО за візит в Україну 30-31 жовтня 2019 року, а генеральному секретареві Єнсу Столтенбергу - за виступ у Раді на підтримку євроатлантичної інтеграції України.
"Верховна Рада заявляє, що підтримка інтеграції України в НАТО і надання нашій державі Плану дій щодо членства - це найефективніша і вивірена інвестиція в забезпечення миру і безпеки, черговий крок до зміцнення системи міжнародної безпеки", - сказано у зверненні.
У зв'язку із цим депутати закликали парламенти країн-членів НАТО для виконання п.23 Декларації Бухарестського саміту НАТО 2008 року звернутися до міністрів закордонних справ своєї країни з пропозицією прискорити надання Україні ПДЧ.
Також Рада закликала Парламентську асамблею НАТО протягом чергової весняної сесії 22-25 травня 2020 року в Києві розглянути питання звернення до голів держав і урядів НАТО з приводу ПДЧ для України.
Верховна Рада прийняла Заяву «Щодо першочергових кроків забезпечення євроатлантичної інтеграції України – набуття повноправного членства України в Організації Північноатлантичного договору» ▶️https://t.co/popaTWewov pic.twitter.com/pt9ASNkVrH
— Верховна Рада України (@verkhovna_rada) December 3, 2019
Ініціаторами постанови виступили депутати фракції "Європейська Солідарність".
Виправлення. Спочатку в публікації йшлося про те, що "Верховна Рада України ухвалила закликати Президента України забезпечити підготовку і подання в грудні 2019 року Північноатлантичній раді НАТО і Генеральному секретарю НАТО звернення про підтвердження наміру України отримати План дій щодо членства в НАТО".
У фінальній редакції заяви, тексту якої офіційно не опублікували на сайті Ради, цього положення немає.
Нагадаємо, Україна хотіла отримати ПДЧ ще 2008 року на саміті НАТО в Бухаресті, але це рішення заблокували Німеччина і Франція. 2017 року Україна знову заговорила про отримання Плану дій щодо членства в НАТО, а навесні 2018 року Порошенко назвав цей план наступною ціллю країни.
У лютому 2019 року Верховна Рада включила в Конституцію курс на членство в Євросоюзі і НАТО.
Нова влада заявила, що подавати нову заявку на отримання Плану дій щодо членства в НАТО не потрібно, тому що залишається чинною заявка від 2008 року.