ГоловнаПолітика

Угорщина заблокує вступ України в НАТО через закон про мову, - Сіярто

Прем'єр Угорщини підтвердив позицію своєї країни.

Угорщина заблокує вступ України в НАТО через закон про мову, - Сіярто
Петер Сийярто
Фото: EPA/UPG

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що Будапешт буде блокувати членство України в НАТО, поки Київ не відновить права, якими володіли етнічні угорці до того, як закон про мови обмежив доступ меншин до освіти на їх рідних мовах.

Про це повідомляє Reuters.

"Ми не вимагаємо додаткових прав угорців у Закарпатті, тільки тих прав, які вони мали раніше", - сказав Сіярто на саміті НАТО в Лондоні.

Угорщина заявила, що відкрита для консультацій з Україною з цього питання.

3 грудня спікер Державної думи Росії В'ячеслав Володін заявив, що Національні збори Угорщини нібито звернулися до Держдуми з проханням об'єднати зусилля для захисту прав національних меншин в Україні. Пресслужба Міністерства закордонних справ України заявила, що такого звернення не існує. В українському МЗС висловили сподівання, що Угорщина як член ЄС і НАТО підтримує Україну в протидії російській агресії і не укладатиме альянси з агресором проти України.

Нагадаємо, в 2017 році відносини між Україною і Угорщиною зіпсувалися, коли Верховна Рада прийняла закон про освіту. Угорцям здалося, що він обмежує права їх діаспори в Закарпатській області. Через це МЗС Угорщини почало блокувати участь України в заходах НАТО.

У 2019 році Україна внесла поправки в закон про освіту, відтермінувавши до 1 вересня 2023 року дію мовної статті, що розлютила Угорщину, але Будапешт це не влаштувало.

У вересні міністри закордонних справ України та Угорщини домовилися про зустріч на найвищому рівні, яка повинна відкрити шлях для врегулювання актуальних питань двостороннього порядку денного.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram