ГоловнаПолітика

Рада прийняла в першому читанні законопроєкт про практичне скасування депутатської недоторканості

Можливість затримати депутата залежатиме від генпрокурора.

Рада прийняла в першому читанні законопроєкт про практичне скасування депутатської недоторканості
Фото: Макс Требухов

Верховна Рада на пленарному засіданні у вівторок прийняла в першому читанні законопроєкт №2237 про практичну реалізацію рішення про зняття недоторканності з народних депутатів.

За нього проголосували 253 народних депутати.

Цей законопроєкт прибирає згадки про депутатську недоторканність із закону про регламент (виключається цілий розділ 35), Кримінального процесуального кодексу і закону про статус народного депутата.

При цьому депутати збираються прописати в КПК нову статтю 482-2 про особливості початку досудового розслідування щодо депутата, його затримання, арешту або проведення щодо нього слідчих дій, у тому числі негласних.

Вона передбачає, що кримінальне провадження стосовно депутата до Єдиного реєстру досудових розслідувань повинен вносити генеральний прокурор. Також він має підтримувати всі клопотання у справі. Розглядатиме їх апеляційний суд у межах територіальної юрисдикції органу досудового розслідування або Вищий антикорупційний суд.

Це означає, що затримати депутата на місці злочину буде неможливо.

"Навіщо брехати виборцям і ставити ще одне обмеження у вигляді генерального прокурора? Я закликаю підтримати альтернативний законопроєкт, який дозволяє затримати депутата на місці злочину, якщо депутат скоїв убивство чи зґвалтування. За законопроєктом, запропонованим вами, це неможливо буде зробити", - обурилася авторка альтернативного законопроєкту Олександра Устінова з "Голосу".

Нагадаємо, з 2020 року набуде чинності нова редакція статті 80 Конституції, з якої виключили положення про наявність у парламентаріїв недоторканності, а також про неможливість притягнення їх до кримінальної відповідальності без згоди Ради.

В інших законах ці норми залишилися чинними. Їх планували прибрати разом зі скасуванням "правок Лозового", але депутати виступили проти, тому було прийнято рішення внести інший законопроєкт, присвячений тільки питанню недоторканності.