ГоловнаПолітика

Рада насилу затвердила реформу державної служби

Спрощується призначення і звільнення чиновників, вводяться контракти.

Рада насилу затвердила реформу державної служби
Фото: Макс Левин

Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому законопроєкт №1066 про реформу державної служби, яка, на думку його авторів, необхідна для перезавантаження влади.

За нього проголосували 228 депутатів за 226 мінімально необхідних. "Слуга народу" дала тільки 224 голоси, ще чотири - позафракційні мажоритарники.

Цим законопроєктом вносяться зміни до законів "Про центральні органи виконавчої влади", "Про Кабінет Міністрів України", "Про державну службу" та низку інших нормативних актів.

Законопроєкт передбачає спрощення порядку прийняття на держслужбу і звільнення з неї, а також підвищення відповідальності держслужбовців за результати їх роботи, так званий KPI.

Депутати вирішили ввести можливість контрактної форми проходження державної служби.

Також ліквідовуються надбавки за ранг державного службовця та виплати за додаткове навантаження.

Буде суттєво знижена роль Комісії з питань вищого корпусу державної служби в наданні пропозицій щодо призначення та звільнення держслужбовців категорії "А".

"Під час підготовки до другого читання ми врахували принципові моменти. Це в першу чергу соціальний захист державних службовців. Ми залишили те, що дія Кодексу законів про працю на них поширюється. У них з'являються гарантії, пов'язані з відпустками, лікарняними і так далі Також ми попрацювали над контрактами в держслужбі, врегулювали, що 7% держслужби може бути на контракті, це приблизно 14-15 тисяч осіб. Тобто знімаються побоювання, що буде якась паралельна держслужба", - заявив під час представлення законопроєкту депутат Олександр Корнієнко.

У пояснювальній записці до законопроєкту йдеться, що прийнятий у 2015 році закон "Про державну службу" на практиці виявився незваженим і надмірно бюрократичним, у зв'язку з чим необхідні невідкладні комплексні заходи щодо реформування наявної системи державної служби.

Водночас опозиціонерка Іванна Климпуш-Цинцадзе з "Європейської солідарності" сказала, що прийнятий законопроєкт "закріпачує держслужбу під політичні забаганки".

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram