Климпуш-Цинцадзе Іванна Орестівна

Народний депутат Верховної Ради IX скликання (Європейська Солідарність)

Климпуш-Цинцадзе Іванна Орестівна

Місце народження

Іванна Климпуш-Цинцадзе народилася 5 липня 1972 року в Києві.

Освіта

В 1992 році — навчалася на курсі «Історія України. Українська література» у літній школі при Гарвардському українському дослідницькому інституті Гарвардського університету (США).

Протягом 1993 року навчалася міжнародних відносин у Державному Університеті штату Монтана (США).

У 1994 отримала диплом спеціаліста з відзнакою за фахом «Дефектологія, олігофренопедагогіка і логопедія» в Українському державному педагогічному університеті ім. М. П. Драгоманова (нині — Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова).

У 1998 здобула ступінь магістра з міжнародних відносин, референта-перекладача з англійської мови Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка (диплом із відзнакою).

Родина

Заміжня. Чоловік — грузинський дипломат Арчіл Цинцадзе. Має двох доньок — Соломію та Меланію.

Кар'єра

З 1991 працювала логопедом у дитячому територіальному медичному об'єднанні Старокиївського району.

У 1993 стала керівником проекту в ГО «Український незалежний центр політичних досліджень» у Києві. Пізніше очолювала Департамент міжнародних відносин центру.

З 1998 працювала у Київському центрі Інституту «Схід-Захід» на посаді керівника проекту. Із 2001 до 2002 виконувала обов'язки директора центру.

Із 2002 до 2007 була кореспондентом Української служби Радіо ВВС у США (м. Вашингтон) та на Кавказі (м. Тбілісі).

Від листопада 2007 працювала заступником директора та керівником програм міжнародної благодійної організації Open Ukraine Foundation, а з вересня 2009 і до травня 2011 обіймала посаду директорки фонду. Займалася стратегічним плануванням та оперативною реалізацією програм Фонду, спрямованих на підтримку міжнародного співробітництва України, публічної дипломатії, просування позитивного іміджу країни, міжнародного діалогу з питань безпеки.

Із середини 2011 року до обрання до Верховної Ради керувала Ялтинською європейською стратегією (YES) — міжнародною мережею, покликаною сприяти розвитку справедливої, демократичної та процвітаючої України і підтримці реформ, необхідних для європейської інтеграції України.

Громадська і політична діяльність

Народний депутат України Верховної Ради VIII скликання (27 листопада 2014 — 16 квітня 2016, пройшла до парламенту від партії Блок Петра Порошенка «Солідарність» під номером 61).

Працювала Першою заступницею Голови Комітету Верховної Ради України у закордонних справах, очолювала Постійну делегацію Верховної Ради України у Парламентській Асамблеї НАТО, була членом Української частини Парламентського комітету асоціації між Україною та ЄС. Очолювала міжпарламентську групу друзів «Україна — ЄС», групу з міжпарламентських зв'язків з Грузією, була Першою заступницею співголови групи з міжпарламентських зв'язків з США.

Від 16 квітня 2016 до 29 серпня 2019 — Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України. В Уряді опікувалася темами європейської та євроатлантичної інтеграції України, а також питаннями гендерної рівності.

З 29 серпня 2019 року — Народний депутат України Верховної Ради IX скликання (пройшла до Парламенту під № 10 політичної партії «Європейська солідарність»), Голова комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом у Верховній Раді України IX скликання (з 29 серпня 2019 року).

Є членом наглядових рад ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» та ГО «Український інститут публічної політики», членом громадського об'єднання "Асоціація випускників «Аспен-Україна»; входить до правління громадської організації «Український медіа центр» («Український кризовий медіа-центр»), правління YES.

02.09.2019