Помічник президента Володимира Зеленського Андрей Єрмак нещодавно зустрічався в Мадриді з адвокатом Дональда Трампа Руді Джуліані.
Про це повідомила газета The New York Times.
Вони говорили про запланований візит президента України в США, а також про два питання, які становлять інтерес для Трампа. Перше стосується чуток про те, що українські відомства допомагали Гілларі Клінтон на виборах у 2016 році. Друге пов'язане з впливом Джо Байдена на українських політиків під час перебування на посаді віцепрезидента США і роботою його сина в газовій компанії Burisma Group.
У коментарі NYT Джуліані визнав, що "наполегливо закликав" Єрмака "просто розслідувати ці чортові речі". За його словами, після зустрічі з помічником Зеленського в нього склалося переконання, що Україна дослухається до його прохання.
Джуліані стверджує, що вів переговори як приватна особа, але за сприяння Державного департаменту. Чи знав про його контакти з Єрмаком президент Трамп, невідомо.
Єрмак теж підтвердив, що зустрічався з Джуліані. "Він сказав, що дуже зацікавлений у тому, щоб новий уряд був відкритим і розслідував усі ці справи", - розповів Єрмак про зустріч із Джуліані.
Він сказав, що обговорював з адвокатом Трампа візит Зеленського в США і розслідування, але додав, що вони не говорили про зв'язок між цими двома подіями.
Нагадаємо, Україна стала одним із чинників у передвиборній кампанії в США в зв'язку тим, що одним із головних конкурентів Трампа на виборах може стати Джо Байден.
Його син Хантер входив до складу директорів Burisma Holding. Власник Burisma - колишній міністр екології та природних ресурсів Микола Злочевський.
У 2014 році Генеральна прокуратура оголосила Злочевського підозрюваним у незаконному збагаченні. Слідство вважало, що підприємства, які контролював Злочевський, незаконно отримали право на користування нафтогазоносними надрами. Найбільше родовищ компанії з Burisma Holdings отримали в 2003-2004 роках (коли Злочевський очолював Державний комітет природних ресурсів, який видав ліцензії на право користування надрами) і в 2010-2012 роках (коли Злочевський очолював міністерство охорони навколишнього природного середовища).
У грудні 2015 року генпрокурор Віктор Шокін передав справи Злочевського і Burisma в НАБУ і САП.
Навесні 2016 року під тиском Байдена Шокіна звільнили з посади генпрокурора.
У лютому 2018 року стало відомо, що САП закрила справу про видачу ліцензій фірмам Злочевського.