Після грузинської війни світ за інерцією ще продовжував не вірити, що Путін справді проголосив війну Заходу у Мюнхені 2007 року. Мало того, Захід продовжував залишатися у своїх ілюзіях навіть після кримнашу і війни на Донбасі.
Але тепер Путін нарешті зумів добитися консенсусу американських еліт щодо російської загрози. Як демократи, так і республіканці вважають Москву ворожою державою. Такого ніколи не було після розвалу СРСР. Що б там не казав сам Трамп про намагання відновити хороші стосунки з Росією, але призначені нім міністр оборони Маттіс і радник з нацбезпеки МакМастер люди діяльні і так само називають Росію головною загрозою.
Та й сам Трамп теж далеко не однозначно проросійський. Коли йдеться про те, щоб помірятися яйцями, то його риторика стає войовничою.
У грудні минулого року Путін десь там на нараді щось таке пробурмотів про збільшення збройного потенціалу. Трамп, який на той час був обраний, але ще не увійшов у Білий дім, написав твіт, в якому запевняв, що американська зброя буде випереджати всіх. Потім прес-секретарю Трампа Шону Спайсеру довелося пояснювати, що його шеф не мав на увазі нікого конкретно.
Нині з подачі Пентагону у США ведуться дискусії про передачу летальної зброї Україні. А з подачі самого Трампа значно збільшений військовий бюджет. Білий дім, попри всю миротворчу риторику щодо Росії, твердо стоїть на позиції, що санкції можуть бути зняті лише після виведення військ Росії з Донбасу і після повернення Криму Україні.
Коли кажуть, що США найбільший у світі жандарм, то я за такого жандарма. Він примушує всяких агресивних дурнів у всіх куточках планети піджимати хвоста і займати належне їм місце. А нам тільки того і треба.