Істотна особливість цьогорічного паводку - постраждали території дещо іншої площі. Зокрема, лихо майже не торкнулось Жидачівського та Миколаївського районів. Приміром на Дрогобиччині, менше руйнувань у гірській частині, проте очевидці в низинах кажуть, що цьогоріч руйнування більші аніж 6 років тому.
Проте чи не найбільше руйнівна сила повені показала себе на Самбірщині. Саме тут, широко розрекламована система збудованих дамб і акумуляційних ємностей дала збій. Звичайні люди, приміром з села Ралівка Самбірського району, кажуть що краще було їм жити без дамби, збудованої після 2008. Незавершене будівництво цієї споруди призвело до спочатку наповнення ємності, а потім вода прорвала недобудовану споруду і затопила все село та околиці за якісь півгодини. Аналогічно в селі Кружики, які постраждали саме через незадовільний стан гідрозахисного об'єкту.
Завдяки вчасно підігнаним декілька десяткам машин з піском і неймовірній самоорганізації жителів села Бабино, була збудована майже двометрова перешкода на шляху грізної води на ще одній місцевій дамбі. І тільки це дало змогу врятувати від затоплення Бабино, Пиняни і Чернихів. Схожа ситуація мала місце і на Городоччині - у Монастирцю та Тершакові. Отже, проблеми з недобудами і неправильно збудованими гідроспорудами далися взнаки.
Проте найголовніше в іншому. Масштаби руйнувань за площею недотягують до стихії 2008 року. Проте території, яких паводок таки торкнувся, постраждали більше. І ось кілька днів вже пройшли, а ситуацію і далі називають «надзвичайною подією регіонального рівня». На простій мові - на компенсацію від держави не розраховуйте. І це при тому, що обсяг підтоплених будинків перевалив за тисячу, садиб і присадибних ділянок - більше трьох тисяч. У 2008 році тодішній прем'єр особисто здійснювала обліт, було визначено три категорії постраждалих, за якими здійснювалися виплати населенню. Сьогодні ж цього немає, як немає і чесних відповідей на питання, чому не спрацювали розрекламовані дамби і водні ємності.
Разом з іншими депутатами звертатимуся до уряду, щоб той таки визнав надзвичайну ситуацію національною і провів відшкодування тим, хто реально потерпів втрати у майні та посівах. А ще, щоб було створено комісію, яка оцінить масштаб руйнувань з прив'язкою до недобудованих та неправильно збудованих гідроспоруд зі шляхами виходу з ситуації з незадовільним водорегулюванням в басейні Дністра.