Однак все більше проектів Громадського бюджету у столиці мають інноваційну складову. І це дуже важливо. Один із найяскравіших проектів, реалізованих завдяки ГБ у столиці – це інноваційна високотехнологічна лабораторія електроніки та прототипування «ЛАМПА», яка працює на базі КПІ. Загалом спільнота КПІ стала однією з найактивніших серед усіх, хто так чи інакше брав участь в обох етапах ГБ. Зокрема, проект «Лампа» у конкурсі Громадського бюджету-2017 посів перше місце. Бюджет проекту – 740 тис. грн.
Лабораторією можуть безоплатно користуватися не тільки студенти КПІ, а й школярі, учні технічних ліцеїв, інших столичних вишів. І це важливий аспект проекту «ЛАМПА», адже ми все ж таки розробляли Громадський бюджет як муніципальну ініціативу.
Але ми не ділимо студентів столичних університетів на «своїх» і «приїжджих». Для того, аби ініціативні групи з вишів, підпорядкованих Міністерству освіти України, все ж таки могли брати участь у конкурсі Громадського бюджету, у Києві розробили спеціальну процедуру.
Матеріальні цінності, створені або придбані за рахунок коштів Громадського бюджету, залишаються на балансі міста. А університет може користуватися ними на праві безоплатної оренди.
У лабораторії «ЛАМПА» є і сучасні вимірювальні прилади, і мікропроцесорні плати, і 3D-принтери. Ми сподіваємось, що інші київські виші братимуть приклад із КПІ, який має дуже сильне, активне комьюніті. І у Громадському бюджеті наступного року ми очікуємо побачити інші студентські проекти.
Однак не тільки флагмани технічної освіти здобувають кошти для своїх ініціатив. Приміром, у Деснянському районі завдяки перемозі у першому Громадському бюджеті встановлюють інноваційні комп’ютерні класи у 7 школах.
А ще на Троєщині відкрилася Майстерня технічної творчості. Діти та підлітки можуть займатися у гуртках з основ робототехніки, авіамоделювання, радіоелектроніки, а також у художньо-прикладних класах. І це теж стало можливим завдяки Громадському бюджету.
Проекти, подібні «ЛАМПІ» чи Майстерні технічної творчості, дають змогу розвивати таланти наших дітей та молоді. Потенціал в України величезний – не забуваймо, що наші айтішники впевнено посідають чільні місця у світових рейтингах. Створити комфортні умови для розвитку креативних людей – означає забезпечити інтелектуальну базу для процвітання України.
Важливо, щоб і держава створювала такі умови для високотехнологічного підприємництва, щоб молоді генії могли реалізувати свої ідеї в Україні. Щоб створювали додану вартість тут, а не деінде.