Президент Сербії Александар Вучич заявив, що сербські мінометні снаряди могли шляхом реекспорту опинитися на Донбасі. Про це повідомляє сербський портал N1info.
При цьому, за словами Вучича, Сербія не продавала зброю в Україну.
"Вони [опозиція] звинуватили нас у вбивстві російських дітей в Донецьку і Луганську, тому що ми продаємо зброю в Україну. Вони хочуть погіршення відносин між нашою країною і Росією. Вони показали документ, який повинен продемонструвати провину Сербії", - сказав Вучич.
У документах, раніше оприлюднених сербським опозиційним депутатом Марінікою Тепіч, йдеться про те, що до постачання сербської зброї на Донбас була причетна кіпрська фірма PetraLink Limited, яка фігурує в розслідуванні Генпрокуратури України про розтрату коштів Міністерства оборони.
"Про що змовчав Вучич: 1) завод "Крушік" домовлявся безпосередньо з "іноземним партнером з України"; 2) що це кіпрська фірма Petralink, якою володіє син українського генерала Володимира Петенка, засудженого за торгівлю зброєю; 3) що на це дали згоду МВС, Безпечно-інформаційне агентство, Міноборони та Міністерство торгівлі" - написала вона в своєму твітері.
Як раніше повідомила Тепіч, сербська компанія "Техноремонт" купила партію мін виробництва заводу "Крушік" в продавця Jugoimport SDPR, продала польській компанії Nattan, представником якої фактично був громадянин України Віталій Дементьєв, а вже потім боєприпаси потрапили в Україну.
Про сербську зброю на Донбасі раніше також писала болгарська антизахідна журналістка Діляна Гайтанджієва, пише Європравда. У своєму розслідуванні вона вказала, що українські військові на Донбасі, ймовірно, використовують зброю з Сербії, незважаючи на те, що офіційно країна не експортувала озброєння в Україну.
22 листопада міністр внутрішніх справ Сербії Небойша Стефанович заявив, що Сербія не експортує зброю в Україну і не продавала міни для використання в бойових діях на Донбасі.
Відзначається, що Сербія не має законодавчих обмежень на експорт зброї в Україні, проте факт появи такої зброї на Донбасі створює проблеми для Александара Вучича через тісний зв'язків між Белградом і Москвою.