Державний секретар США Майк Помпео оголосив про введення візових обмежень стосовно співробітників Міжнародного кримінального суду за розслідування військових злочинів в Афганістані.
"Я оголошую про обмеження видачі американських віз особам, які несуть пряму відповідальність за будь-яке розслідування, проведене МКС щодо американського особового складу. Під обмеження потрапляють особи, які вживають або вживали заходів з проведення розслідування", - сказав він на прес-конференції у Вашингтоні.
.@SecPompeo delivers remarks to the media. pic.twitter.com/WfbCraKGGp
— Department of State (@StateDept) March 15, 2019
Помпео наголосив, що МКС попереджали про можливі наслідки розслідування.
У 2017 році прокурор МКС Фату Бенсуда запросив судовий дозвіл на розслідування заяв про неправомірні дії американських військовослужбовців і ЦРУ.
Інформація про передбачувані військові злочини частково базується на повідомленнях з секретних місць утримання під вартою в Афганістані й інших країнах, які є учасниками МКС. Мова, зокрема, про діяння, нібито скоєні в 2003-2004 роках.
Пентагон виступив проти можливого розслідування, заявивши, що він дотримується законів ведення війни.
Римський статут, який заснував МКС, набув чинності в 2002 році. МКС створювався як постійний і незалежний від національних урядів орган із розслідування військових злочинів, злочинів проти людяності та геноциду. США, як і Україна, не ратифікували Римський статут.