У Німеччині з 1 жовтня набув чинності закон, що зобов'язує онлайн-сервіси оперативніше обробляти скарги, пов'язані з можливим розпалюванням ненависті, і видаляти такі записи.
Про це повідомляє DW.
"Закон передбачає, що "очевидно злочинні" висловлювання повинні бути видалені або заблоковані протягом 24 годин з моменту надходження скарги на них. У деяких випадках на ці дії компаніям відводиться тиждень", - йдеться в повідомленні.
Водночас критики закону вказують, що такі часові обмеження можуть обернутися тим, що у спірних випадках компанії видалятимуть коментарі, аби не зазнати штрафних санкцій.
Однак Мін'юст ФРН у зв'язку із цим зазначає, що штрафи накладатимуть лише в разі систематичних порушень. Коли мине відведений законом термін, користувачі зможуть поскаржитися у Федеральне відомство юстиції, якщо, на їхню думку, скарга опрацьована невідповідно.
За даними видання Der Spiegel, перевірок зазнаватимуть такі соцмережі, як Facebook, VK, Tumblr, фотохостинг Flickr і відеосервіс Vimeo.
Нагадаємо, в жовтні 2016 року повідомляли, що спецслужбам Німеччини дозволили стежити за громадянами. Спецслужби отримали право на прослуховування всіх інтернет-каналів на всі 100%.