ГоловнаСуспільствоЖиття

Меджліс закликав владу України допомогти повернути на батьківщину біженців з Сирії

Чубаров заявив, що меджліс склав список з 72 осіб, з яких 43 - неповнолітні діти від народження до 17 років.

Меджліс закликав владу України допомогти повернути на батьківщину біженців з Сирії
Фото: facebook/Mystetskyi Arsenal

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров закликав владу України допомогти повернути на батьківщину українських жінок і дітей із сирійського табору Аль-Хол.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Мені здається, що для подальших кроків немає політичного рішення. Я просто не розумію ставлення Офісу президента України, я кажу відкрито. Я не хочу говорити банальні речі про те, що життя кожної людини безцінне. Я дуже аплодую, коли ми, як держава, робимо все для того, щоб урятувати п'ятьох, сімох, десятьох людей... Але ще раз хочу сказати: коли люди опиняються в умовах, коли їхньому життю загрожує небезпека, ми маємо бути однаково зобов'язаними та відповідальними. Стосовно біженок у Сирії я такої відповідальності з боку Офісу президента абсолютно не бачу", - заявив Чубаров.

За його словами, станом на травень 2019 року загалом у таборі перебували близько 73 тис. людей, з них 94% - це жінки та діти. За його інформацією, нині в Аль-Холі перебувають понад 85 тис. людей.

"Станом на травень 2019 року ми склали список із 72 осіб, з яких 43 - неповнолітні діти від народження до 17 років. Ми зрозуміли, що ця проблема набуває таких масштабів, що потрібно терміново підключати Українську державу. Були відповідні звернення до державних органів... Я хотів би, щоб українська реальна влада, та, яка сьогодні править Україною, здійснює на основі Конституції, законів України всі повноваження, щоб вона й тут виконувала свої повноваження. Я ніяк не можу погодитися з тим, що коли ми рятуємо громадян, ми маємо їх ділити на сорти", - додав Чубаров.

Нагадаємо, у лютому Ердоган заявив про відкриття кордону з Європою для сирійських біженців.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram