ГоловнаПолітика

Малюська скасував аукціони з продажу конфіскованих тварин

Тварин безоплатно передаватимуть притулкам або іншим установам.

Малюська скасував аукціони з продажу конфіскованих тварин
Фото: facebook/Міністерство юстиції України

Кабінет Міністрів прийняв постанову Міністерства юстиції про внесення змін до Порядку розпорядження майном, конфіскованим за рішенням суду й переданим органам державної виконавчої служби.

Про це повідомляється на сайті Мін'юсту.

Зокрема, Порядок доповнюється положеннями, які регулюють реалізацію тварин, які були конфісковані в господарів за рішенням суду. Тепер коти, собаки та інші домашні тварини будуть безоплатно передаватися притулкам або іншим установам для утримання тварин.

Також не виставлятимуть на продаж диких тварин. Вони безоплатно передаються притулкам, зоопаркам або іншим установам.

"До сьогодні правила, що регулюють конфіскацію майна за рішенням суду, не передбачали ніяких особливостей для ситуацій, коли конфісковувати доводилося диких або домашніх тварин (наприклад, за неналежне поводження з такими тваринами). Застосовувалася загальна процедура – конфісковану тварину виставляли на продаж на аукціоні. Сенсу в такій «конфіскації» було вкрай мало. Часто тварину за копійки викуповував попередній власник (який із нею неналежно поводився й до цього). Навіть якщо тварина діставалася комусь іншому, то критерієм відбору такого нового власника була тільки готовність заплатити найбільшу суму. Про добробут тварин мова не йшла. Сьогодні ми проблему вирішили. Продажу диких і домашніх тварин через аукціони більше не буде", – підкреслив міністр юстиції Денис Малюська.

Водночас він підкреслив, що проблема була вкрай актуальною – продажу на аукціоні очікували три леви (Річчі, Вітольд, Багіра), шестеро ведмедів (Балу, Маша, Мальвіна, Анна, Потап, Тимоша), кілька пітонів і собака.

Нагадаємо, заступник міністра юстиції Валерія Коломієць купила конфіскованого у власника пса, якого Мін'юст продавав на електронних торгах СЕТАМ за рішенням суду. Вона зазначила, що собаку по кличці Тора виставляли на аукціоні ще з кінця 2019 року, але бажаючі купити її з'явилися тільки під час п'ятих торгів. П'ятирічного пітбуля купили за 500 гривень.

У травні Малюська спростував інформацію про продаж собаки за борги на аукціоні арештованого майна СЕТАМ. Собака була конфіскована у її господаря за рішенням Краснолиманського міського суду через те, що покусала перехожих.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram