Народні депутати запропонували більш ніж 16 000 поправок до так званого "антиколомойського" законопроєкту №2571-д про поліпшення деяких механізмів регулювання банківської діяльності.
Після 22:00 6 квітня нові правки не надходили, повідомив на своїй сторінці у Facebook депутат фракції "Голос" Ярослав Железняк.
"Фінальне число й абсолютний рекорд українського парламенту отримує закон про банки і 16 000 правок до нього. Орієнтовно точне число - 16 335, але поки що секретаріат працює над зведенням", - уточнив він.
Оновлено. За словами нардепа, лідером за кількістю внесених поправок є виключений з фракції "Слуга народу" Антон Поляков - він запропонував 6033 зміни до проєкту.
Віктор Бондар від ОПЗЖ запропонував 1911 правок, Віктор Чорний (ОПЗЖ) - 1781, Ольга Василевська-Смаглюк ("Слуга народу") - 1689, Олег Дунда ("Слуга народу") - 1656.
Також понад тисячу правок запропонували Сергій Демченко й Олександр Дубінський (обидва - "СН").
Железняк нагадав, що до проєкту Конституції свого часу надійшло 5700 поправок, до Виборчого кодексу - 4400, до закону про ринок землі - 4000, до законопроєкту про процесуальні кодекси - 3400, до законопроєкту "купуй українське" - 2500, а останній мовний закон мав 2000 поправок.
"Тобто наш законопроєкт 2571-д практично переміг усі ці законопроєкти зі своїми правками, складеними разом", - заявив нардеп.
Нагадаємо, що законопроєкт встановлює чіткі рамки судового перегляду рішень Національного банку України, а також скорочує можливості судів щодо встановлення розміру збитку, заподіяного колишнім власникам банку в результаті виведення його з ринку. При цьому в законопроєкті прописано, що визнання рішення про виведення банку з ринку незаконним не може бути підставою для його скасування.
Ухвалення цього закону було вимогою Міжнародного валютного фонду. Фонд рекомендував Україні встановити процедурні гарантії справедливого та неупередженого судового розгляду. Без них існує ризик того, що хто-небудь з потерпілих може через суд отримати занадто велику компенсацію, яка створить величезну діру в державному бюджеті або резервах НБУ.
Законопроєкт отримав назву "антиколомойського", адже він суттєво ускладнить спроби Ігоря Коломойського повернути собі націоналізований у 2016 році ПриватБанк або отримати компенсацію за нього.
Станом на 18:30 6 квітня було внесено більш ніж 13 000 правок.
"Є один позафракційний депутат, який тільки від себе подав понад 6000 правок, ще є три пакети по 1500 правок", - додав він.