ГоловнаПолітика

На посаду миколаївського губернатора претендує 31-річний криптомільйонер із сумнівним минулим

Президент попросив в.о. голови Миколаївської ОДА В'ячеслава Боня звільнитися за власним бажанням.

На посаду миколаївського губернатора претендує 31-річний криптомільйонер із сумнівним минулим

На посаду голови Миколаївської обласної державної адміністрації претендує 31-річний житель Миколаєва Владислав Комнін.

Його декларація як кандидата на цей пост з'явилася в базі Національного агентства з питань запобігання корупції, пишуть НикВести.

Згідно з документом, Владислав Комнін живе в Миколаєві. У декларації немає інформації про його сім'ю, нерухоме/рухоме майно, автомобілі, володіння фірмами або цінними паперами.

У своїй декларації він вказав, що у нього є 485 тисяч доларів, які він зберігає в британському банку Lloyds Bank Plc. Також у нього є криптовалюта на загальну суму 47,5 мільйонів гривень: 102 одиниці біткойна - близько 1,1 мільйона доларів, 2 тисячі 964 одиниці Ефіріума (це близько 600 тисяч доларів), а також 1 мільйон одиниць трону і 40 тисяч одиниць ріплу.

Крім цього Владислав Комнін винен 360 тисяч доларів якійсь громадянці Ірині Ординській, а також має кредит у Приватбанку на 390 тисяч гривень.

Кандидат на посаду ОДА також зазначив, що він є членом громадської організації "Українського геральдичного товариства" і має авторські права на 15 наукових праць.

У соцмережах вдалося знайти одного Владислава Комніна з Миколаєва. Він вказав у своєму профілі, що живе в Одесі і працює в Dragon Rock Capital S.A., здобув юридичну освіту в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка та університеті Единбурга.

У 2016 році на конкурс на посаду заступника глави Миколаївської ОГА з питань децентралізації висувалася Лариса Комніна, пише Преступности.Нет. Виграв конкурс тоді соратник Олексія Савченка Олександр Кушнір. Комніна є співзасновником разом з Олександром Шанайцою фірми "НДСК (Миколаївський домобудівний комбінат)". Шанайца - депутат Миколаївської міської ради від "Блоку Петра Порошенка".

В Українському геральдичному товаристві, якщо вірити його сайту, немає В'ячеслава Едуардовича Комніна, але є В'ячеслав Едуардович Теліпко, який представляє Миколаївську область. Теліпку 31 рік, він також отримав юридичну освіту у КНУ імені Т. Шевченка і навчався у Великобританії.

Як повідомляє видання Інше.ТБ, на Владислава Теліпка подавали до суду за звинуваченням у плагіаті його наукових праць з права.

Попередній глава Миколаївської обласної державної адміністрації Олексій Савченко написав заяву про відхід з обійманої посади ще 22 квітня. Однак президент України Володимир Зеленський підписав розпорядження про звільнення чиновника тільки 11 червня.

Тоді ж, 11 червня, Володимир Зеленський призначив В'ячеслава Боня тимчасовим виконувачем обов'язків голови Миколаївської обласної державної адміністрації.

Відтоді команда президента зайнялася пошуком кандидатури на посаду нового голови ОДА. Зокрема миколаївець, четвертий номер у списку партії "Слуга народу" Давид Арахамія, просив користувачів facebook пропонувати кандидатури на посаду миколаївського губернатора.

Своєю чергою під час візиту до Миколаєва 17 липня президент Володимир Зеленський зажадав, щоб Бонь написав заяву про звільнення за власним бажанням і порівняв з бандитами чиновників області.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram