Голова Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук передбачає, що ніхто не знає, скільки громадян, які проживають на окупованій території Донецької і Луганської області, може проголосувати на виборах президента. Про це вона сказала в інтерв'ю LB.ua.
"Ніхто, напевно, не знає, яка кількість наших громадян проживає на окупованих територіях. Як і не знає, скільки виїхало до Росії або іншої країни і поміняло реєстрацію. Інформація про реєстри обірвалася ще у 2014 році. І ніхто не розуміє, яка кількість фальсифікованих документів може "народитися" в тих регіонах. Свого часу там були паспортні столи, де залишилися документи, бланки", - сказала вона.
"Якщо повернутися до вашого запитання про втручання у вибори, то воно може бути, в тому числі, через непідконтрольну Україні територію. Наприклад, коли будуть голосувати громадяни інших країн під виглядом наших. Знову-таки, ці факти потрібно фіксувати і передавати в правоохоронні органи", - додала Сліпачук.
Вона також нагадала, що в Донецькій області з 21 округу голосування не зможе бути організованим в дев'яти округах з центром в Донецьку, Єнакієвому, Шахтарську, Макіївці і Старобешеві. У ще чотирьох округах вибори будуть організовані тільки на частині територій (Очеретине, Бахмут, Мар'їнка та Волноваха). Вибори будуть проходити в Слов'янську, Краматорську, Дружківці, Покровську та Маріуполі.
У Луганській області з 11 округів вибори не будуть проводити в п'яти з центрами в Луганську, Кришталевому, Сорокиному, Алчевську і Довжанську. Ще в п'яти округах голосування організують тільки на частині території, що включає Станицю Луганську, Рубіжне, Лисичанськ, Сєвєродонецьк та Щастя.
Нагадаємо, ЦВК створила 199 окружних виборчих комісії на виборах президента 31 березня.