ГоловнаПолітика

Саакашвілі заявив, що наметове містечко можуть згорнути після 7 листопада

"Ми повинні знайти інші мирні форми, ніж просто проживати біля них під вікнами".

Саакашвілі заявив, що наметове містечко можуть згорнути після 7 листопада
Фото: EPA/UPG

Колишній голова Одеської ОДА Михайло Саакашвілі заявив, що після 7 листопада наметове містечко після Верховної Ради може розійтися.

Про це він сказав на мітингу біля парламенту в неділю.

"Сьомого листопада даємо їм останній шанс прийняти наші вимоги. Ми підозрюємо, що вони їх не приймуть. Ми не можемо вічно тут стояти, ми не можемо вічно тут мерзнути. Ми хочемо жити нормально вдома. Навіщо жити тут на площі біля Хомутинніка? Тому ситуація така. Якщо вони все приймуть - добре, це перший крок. Але якщо вони їх не приймають, тоді мені здається, що ми повинні знайти інші мирні форми, ніж просто проживати біля них під вікнами. Нас повинно стати в сто разів більше, і ми повинні їм показати: "разом нас багато", в нас справедливі вимоги, "нас не подолати", ви втратили свій шанс, прийшов час вам піти", - заявив він.

Саакашвілі розповів, що "бариг" у владі потрібно міняти і що в нього є план, як це зробити. Він, зокрема, запропонував влаштувати праймериз для пошуку нового президента.

"У нас є Чумак, готовий йти в президенти, Гриценко, Юля хоче. Ну хто повинен бути? Ми говоримо: вибираємо п'ять людей і нехай авторитетні експерти, що не продалися, такі як Гнап, такі як Шабунін та інші, нехай такі люди скажуть: чи є в людини комерційний інтерес?"- повідомив колишній голова Одеської ОДА присутнім на площі Конституції перед Верховною Радою.

Комерційний інтерес, на думку Саакашвілі, - це головний бич нинішньої влади. Політик вважає, що якщо в людини є в родині бізнесмен - вона не може йти у владу.

Після першого відбору, за пропозицією Саакашвілі, пройдуть дебати на кількох телеканалах.

"Після трьох місяців соціологічні служби нехай виберуть серед них найпопулярнішого серед народу. І тоді всі, заздалегідь взявши зобов'язання, що вони визнають результати цього опитування і волі народу, підтримують цього кандидата", - повідомив він.

Своєю чергою кандидат, який переміг, повинен пообіцяти, що він приходить тільки на одну каденцію і що скоротить функції голови держави.

Контролювати його діяльність повинні будуть "300 нових обранців, 300 нових спартанців" у Верховній Раді.

"Перший критерій для цих 300 людей - в них не повинно бути комерційного інтересу. Ні через дружину, ні через талановитого сина або дочку двоюрідного брата. Як тільки в людини є комерційна зацікавленість, нехай займається комерцією. Новим парламентаріям нічого й близько робити поруч з бізнесом. Де є бізнес - там не буде справедливості", - заявив він.

Ці люди теж повинні прийти тільки на один термін.

Нагадаємо, у вівторок, 17 жовтня, під стінами Верховної Ради в Києві зібралося близько 4 тисяч чоловік. У мітингу взяли участь представники різних політичних сил і громадських організацій, зокрема: "Рух нових сил" Михайла Саакашвілі, "Батьківщина", "Самопоміч", "Громадянська позиція", "Демальянс", "Свобода" і Національний корпус. Серед вимог учасників акції - скасування депутатської недоторканності, створення антикорупційного суду і введення пропорційної виборчої системи за відкритими списками.

Після цього Верховна Рада направила до Конституційного суду законопроекти щодо скасування імунітету, але відмовилася змінювати виборчу систему. Законопроект про антикорупційний суді досі не внесено до парламенту.

19 жовтня громадська організація "Реанімаційний пакет реформ", "Центр протидії корупції", "Громадянська платформа", "ДемАльянс", "Самопоміч" та інші заявили про наміри продовжувати протест "іншими методами" і пішли з наметового містечка під Радою. Тоді як "Рух нових сил" Михайла Саакашвілі прийняв рішення продовжувати акцію під Верховною Радою. У наметах також вирішили залишатися прихильники депутатів від "Самопомочі" Єгора Соболєва та Семена Семенченка.

Поліція закликала мітингувальників прибрати намети з проїжджої частини, але заклик проігнорували.

Незабаром учасники протесту висунули нову вимогу - закон про імпічмент президента.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram