НАЕК «Енергоатом» зазнає збитків через штучне обмеження виробництва дешевої електроенергії. Про це повідомив в. о. голови НАЕК «Енергоатом» Петро Котина в інтерв'ю "Цензору".
«Ми сюди прийшли, щоби припинити вже робити дійну корову для приватного бізнесу з державної компанії, яка підтримує економіку і яка забезпечує найдешевшу електроенергію, – заявив Петро Котина.- Ми не можемо виконати виробничий план, план модернізації. У березні ми отримали 2,2 мільярда – а власних обов'язкових платежів у нас 3,2 мільярда».
Причиною кризової ситуації в. о. голови НАЕК «Енергоатом» вважає штучний пріоритет в оплаті, який на енергоринку мають виробники дорожчої «зеленої» та теплової електроенергії.
«Я був генеральним директором донедавна на найбільшій Запорізькій атомній станції. Собівартість електроенергії там 37 копійок за 1 кіловат/годину. На Хмельницькій станції в нас собівартість вища – 64 копійки за 1 кіловат/годину. У середньому електроенергія НАЕК продається на енергоринку за ціною 65–70 копійок. Для порівняння собівартість електроенергії на теплоелектростанції приблизно 1,20 грн. Вони не можуть дешевше продавати. Зелена, сонячна електроенергія продається до 5 грн за 1 кіловат/годину, – зазначив Петро Котина. – Тільки 15% нашої електроенергії на сьогодні ми можемо продавати за ринковою ціною. Іншу нашу електроенергію посередник використовує, зокрема, щоб оплачувати високі тарифи для приватних енергокомпаній. Держава сама себе загнала в збиток. Ця схема проти державних інтересів. Це завдає шкоду всім нашим громадянам, економіці, бюджету».
Раніше ЗМІ повідомляли, що вироблення електроенергії НАЕК "Енергоатом" 21 квітня було обмежено на 21 %. За наявної робочої потужності 10 050 МВт у роботу були включені лише 7 900 МВт. Замість дешевої електроенергії держкомпанії, споживалася дорога електроенергія зеленої та теплової генерації.