Кінофестиваль Київський тиждень критики, який пройде цього року втретє, оголосив основну програму.
Як повідомляють організатори, в рамках основної програми покажуть сім фільмів, відібраних на Каннському і Венеціанському кінофестивалях.
Відкриється фестиваль 24 жовтня фільмом французького режисера Бертрана Бонелло "Крихітка зомбі", який брав участь у "Двотижневику режисерів" на Каннському кінофестивалі.
Також у програмі:
- "Маяк" Роберта Еґґерса – хорор, ще один фільм з каннського "Двотижневика режисерів", відзначений журі ФІПРЕССІ. Головні ролі у фільмі виконали Віллем Дефо і Роберт Паттінсон.
- "Атлантика" Маті Діоп – володар гран-прі Каннського кінофестивалю, містична драма.
- "Озеро диких гусей" Дяо Інаня – неонуар режисера, який отримав "Золотого ведмедя" Берлінського кінофестивалю за свій попередній фільм "Чорне вугілля, тонкий лід".
- "Примарні тропіки" Баса Девоса – драма, ще один фільм з "Двотижневика режисерів".
- "Про нескінченність" Роя Андерссона – трагікомедія, володар призу за режисуру Венеціанського кінофестивалю цього року.
- "Розфарбований птах" Вацлава Маргоула – драма, знята в копродукції Чехії, України, Польщі та Словаччини. Екранізація однойменного роману Єжи Косинського про Голокост. Учасник основного конкурсу Венеціанського кінофестивалю 2019 року.
Українську програму фестивалю, куди увійде шість картин, оголосять 9 жовтня.
Кожен фільм на Київському тижні критики представлять критики-куратори фестивалю - Анна Дацюк, Сергій Ксаверов, Станіслав Битюцький і Дарія Бадьйор.
У рамках фестивалю також запланована дискусійна програма, яку буде оголошено пізніше.
3-й фестиваль Київського тижня критики пройде в кінотеатрі "Жовтень" з 24 по 30 жовтня 2019 року. На відкритті фестивалю відбудеться церемонія нагородження щорічною Національною премією кінокритиків "Кіноколо".
Нагадаємо, раніше організатори Київського тижня критики оголосили програму ретроспективи: в її рамках покажуть шість фільмів, знятих в епоху Нового Голлівуду: від "Безтурботного наїздника" Денніса Хоппера до режисерської версії "Апокаліпсису сьогодні" Френсіса Форда Копполи.