У суботу наше місто вперше почуло неймовірні джазові імпровізації всесвітньо відомого піаніста, педагога, аранжувальника Майка Кауфмана-Портнікова. В організаторів вечора були побоювання щодо спішності концерту, адже увесь тиждень лив дощ. Але погода підіграла Ірпеню: у призначений час на небо вийшло сонце. Як сказав сам Майк, сталося звичайне диво. По-особливому органічно на свіжому повітрі під акомпанемент Майка Кауфмана-Портнікова звучала авторська лірика поетеси Юлії Бережко-Камінської. Дивувала своєю «дорослою» грою 10-річна піаністка з Ірпеня – лауреат міжнародних конкурсів Христина Михайличенко. Того дня я вручив їй сертифікат на іменну стипендію міського голови – першій серед талановитих дітей Приірпіння.
Уся атмосфера свята говорила, що ірпінські вулички ще не забули традиційні творчі вечори під відкритим небом, які раніше відбувалися тут дуже часто та приваблювали в Ірпінь багато творчих людей.
Колись наше місто було місцем зустрічі для композиторів, музикантів, художників, письменників, поетів. Олександр Довженко, Остап Вишня, Павло Тичина, Микола Бажан, Михайло Стельмах, Олесь Гончар, Максим Рильський, Олесь Бердник, Павло Загребельний, Володимир Сосюра, Олександр Твардовський, Костянтин Паустовський, Ольга Форш та багато інших митців жили і творили в Ірпені. З 1936 року свідком народження тисяч всесвітньовідомих шедеврів були стіни нашого Будинку творчості письменників «Ірпінь».
На жаль, у цього поетичного закутка сьогодні досить сумна життєва проза. І сама споруда, і прибудинкова територія вимагає капітального ремонту. Власник – Спілка письменників України – фінансово не має можливості владнати це питання. Тому міська влада Ірпеня підключиться до процесу відновлення пам’ятки. Уже цього року спільно зі Спілкою письменників ми розробимо план реконструкції. Дуже хочу, щоб довкола Будинку творчості письменників розкинулася мистецька зелена зона, котра б збирала ірпінців та гостей міста за традиційними літературними читаннями, музичними вечорами, авторськими виступами та перформансами.