ГоловнаБлогиБлог Станіслава Цися

Корупція убиває надію

Судді - фейкові переселенці отримали безкоштовні квартири від полтавської влади.

До свята Нового року шестеро суддів з Полтави отримали подарунки – житло у новому будинку міста. Міський голова Олександр Мамай заявив, що квартири дали суддям-переселенцям з зони АТО. Однак, четверо щасливчиків не мають такого статусу. А суддя Кулешова взагалі була причетна до міжнародного скандалу.

Фото: moygrad.kiev.ua

6 грудня 2017 року Полтавський міськвиконком затвердив рішення про передачу службового житла особам, серед яких – троє суддів Октябрського райсуду Лариса Кулешова, Алла Чуванова, Олена Шевська, а також троє суддів Апеляційного суду Полтавщини: Володимир Костенко, Лариса Хіль, Олександр Лобов.

«Коли публікують, що видаємо суддям квартири, вони не публікують, що ці судді переселенці із зони АТО і отримують службове житло. Це дуже погано і дуже прикро» - прокоментував міський голова Полтави Олександр Мамай. Рішення виконкому – м’яко кажучи дивне. Адже у наведеному списку лише двоє суддів були переведені із зони АТО. Це Л.Кулешова і А.Чуванова, які до початку військових дій на Донбасі працювали в Лутугинському суді Луганської області.

При цьому, Лариса Кулешова є однією з найбільш одіозних суддів. У 2015 році вона не надала СБУ доступ до рахунків підозрюваних у фінансуванні терористів «Л/ДНР». Рік тому вона прямо у залі суду випустила затриманого міжнародного хакера, лідера групи «Аваланж» Геннадія Капканова, якого розшукували 30 країн світу. Це спричинило болючий удар по іміджу України, яка потрапила на перші шпальти міжнародних видань.

І ось тепер ця пані суддя, яка також проходить у кримінальній справі, заведеній прокуратурою, отримує безкоштовне житло. За що? За сприяння міжнародній кіберзлочинності?

Олена Шевська, Володимир Костенко, Лариса Хіль та Олександр Лобов уже давно проживають і працюють у Полтаві та не мають відношення до судочинства у зоні АТО. Тим не менш, квартири у новому будинку отримують не багатодітні матері, не інваліди війни чи інші нужденні громадяни, які десятками років стоять у черзі. Ні! За незрозуміло які заслуги це житло опинилося в руках «бідних» суддів – фейкових переселенців зі Сходу. Який цинізм!

І нехай вас не вводить в оману статус «службове житло». Адже за давно накатаною схемою через пару років їх виведуть зі службового фонду і остаточно подарують суддям, як уже робилося раніше. Просто таким чином вони обходять загальну і пільгові черги громадян, і навіть чергу, складену зі своїх колег-суддів.

Прикметно, що згідно з декларацією за 2016 рік «безхатній» Лобов живе у квартирі площею 75 кв.м., яка належить його родичці Ніні Лобовій. «Безхатній» Костенко у своїй декларації приховав факт проживання у цивільному шлюбі з іншою суддею цього ж самого Апеляційного суду – Оленою Чумак, яка має від нього двох дітей.

Всі перелічені персонажі сумлінно обслуговували режим Януковича. І тепер, через три роки після Революції гідності вони не лише втримали свої мантії, а навіть примудрилися на додаток до іншого майна прихопити по квартирці. Невимовна ганьба і сором!

Також варто звернути увагу, що так зване «службове житло» міська влада напряму вручає обраним на власний розсуд суддям, замість того, аби передати квадратні метри на баланс Державної судової адміністрації. Збоку це виглядає як акт задобрення «служителів Феміди». Які судові справи Мамая розглядали Костенко, Чуванова та інші, чому їм так пощастило бути обраними?

Дуже шкода тих людей, які поставали на чергу ще в 90-х роках та не мають можливості собі заробити на власний дім. Вони працювали ще за часів СРСР, тож не мали можливості заробити тоді. Зараз частина з них уже втратила здоров’я і виявилась кинутою напризволяще. Їхньою єдиною надією була можливість «достояти» у черзі. А обіцяний і такий омріяний куточок отримати хоча б на старості, хоча б через 20 років.

Але не судилося. Корупція убиває надію.

Станіслав Цись Станіслав Цись , Юрист, журналіст-розслідувач
LB.ua в соцмережах: