За його словами, залишилося оглянути приблизно третину юних попаснян: близько 140 учнів спеціалізованої школи-інтернату для дітей з особливими потребами, яка розташована в одному з сіл поруч з містом, а також вихованців одного дитячого садка. "Таким чином, плануємо питання профілактичних оглядів в Попасній закрити", – зауважив Петрик.
Перший "педіатричний десант" ПДМШ у Попасній в лютому провів профогляд майже 300 попаснянських дітей, а під час другої місії в березні було оглянуто ще близько 450.
Організував третю місію віце-президент – головний лікар ПДМШ Дмитро Вернигор. До складу третьої мобільної бригади разом з ним і Петриком увійшли стоматолог однієї з київських приватних клінік Андрій Кукуляк, магістр кафедри дитячої хірургії, лікар-інтерн, дитячий хірург третього року навчання Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця Олексій Голубенко, лор-лікар, головний лікар Васильківського районного центру первинної медико-санітарної допомоги Ярослава Августинович, а також три дерматологи – завідувач кафедрою дерматовенерології Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика проф. Олександр Літус разом з аспірантами цієї кафедри Анною Стовбир та Іриною Літус.
Сьогодні в районах проведення АТО, підконтрольних Україні, критично бракує медичних кадрів та допоміжного персоналу – як безпосередньо в місцях тимчасової дислокації військових частин, так і в прифронтових цивільних лікарнях. На думку Дмитра Вернигора, особливо гострою є проблема дитячого здоров'я, бо діти в прифронтових населених пунктах хворіють частіше – не тільки через брак профілактики й неповноцінне харчування, а й через пов'язані з війною стреси. "У тій спеціалізованій школі-інтернаті залишилася одна старенька лікарка-педіатр, якій 80 років, – додає Сергій Петрик. – Вузьких дитячих спеціалістів у Попаснянському районі немає зовсім. Фактично, вихованці цього інтернату залишаються поза медициною".
Він також розповів, що інформація про "педіатричні десанти" поширилася регіоном, зокрема завдяки ЗМІ, і інші міста, де працюють медики ПДМШ, також висловлюють бажання проведення у них профоглядів дітей. "Тому, мабуть, будемо цю ініціативу продовжувати. Але будемо їздити тільки туди, де немає вузьких спеціалістів", – каже Сергій
Вернигор також передбачає, що надання допомоги дітям буде поширено і на дітей-переселенців.