Луганщину для такої співпраці ми обрали теж не випадково, адже так уже склалося, що більшість наших воїнів з Львівщини дислокувались саме на теренах цієї області. За понад три десятка волонтерських поїздок нам вдалось збудувати містки співпраці, які спочатку вилились у точкові форми взаємодії між областями. Але ми усвідомлювали, що отримати максимальний ефект від такого співробітництва можна лише тоді, коли ця робота буде систематичною. І займатись цією роботою повинні не на рівні керівництва областей, а делегувати ці повноваження потрібно на найнижчий рівень. Ми на Львівщині уже мали напрацьований і реально дієвий механізм делегування таких повноважень – конкурс проектів місцевого розвитку. Ідею конкурсного розподілу коштів ми вирішили застосувати і у міжрегіональній співпраці з Луганщиною, але дещо модифікувавши її.
Так і сформувалась програма «Змінимо країну разом»!
Фактично вона передбачає проведення трьох конкурсів: конкурс освітніх обмінів між закладами Львівської і Луганської областей, конкурс культурних обмінів між закладами Львівської і Луганської областей та конкурс обмінів між засобами масової інформації Львівської і Луганської областей. Загальний бюджет фінансування на усі 3 конкурси – 3 мільйони 600 тисяч гривень. Половина фінансується з обласного бюджету Львівщини, половина з бюджету Луганської області. Але усі вимоги до проведення цих конкурсів уніфіковані – вони спільні для обох областей.
На конкурс освітніх обмінів загалом передбачено 2 мільйони гривень (по мільйону з обох обласних бюджетів). Максимальний розмір бюджету одного проекту не може перевищувати 50 тисяч гривень і кожен заявник повинен внести своїх 10% у реалізацію такого проекту. Потенційними аплікантами цього конкурсу можуть бути заклади загальної середньої освіти, структурні підрозділи з питань освіти райдержадміністрацій, органів місцевого самоврядування та міст обласного значення, а також громадські організації.
Презентація освітніх обмінів
Для конкурсу культурних обмінів ми виділили 1 мільйон гривень (по 500 тисяч гривень з бюджетів Львівщини і Луганщини). Максимальний розмір бюджету одного проекту також не може перевищувати 50 тисяч гривень і власний внесок аналогічний з попередньо згадуваним конкурсом. Брати участь у ньому можуть музеї, театри, філармонії, концертні організації, мистецькі колективи, народні доми, заповідники, культурно-просвітницькі центри, початкові спеціалізовані мистецькі навчальні заклади та мистецькі студії, структурні підрозділи з питань культури райдержадміністрацій та міст обласного значення, а також громадські організації, що діють у галузі культури.
Презентація культурних обмінів
А на конкурс обмінів між засобами масової інформації Львівської і Луганської областей запланована сума – 600 тисяч гривень (по 300 тисяч з обох боків). Але максимальний розмір бюджету одного медійного проекту більший, ніж у попередніх двох конкурсах – 100 тисяч гривень. Власний внесок – незмінний – 10% від загального бюджету. Подаватись на цей конкурс можуть засоби масової інформації, медіа-організації, органи місцевого самоврядування та органи виконавчої влади, недержавні організації, які працюють над проектами, пов’язаними з медіа.
Презентація обмінів ЗМІ
Детальнішу інформацію про усі ці конкурси обмінів можна отримати на сайті Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна». Саме ця Асоціація і буде адмініструвати ці конкурси. Там можна отримати і консультації щодо особливостей їх проведення. На їхню адресу потрібну і подавати свої заявки до 15 травня. У червні ми визначимо переможців. А реалізація проектів відбуватиметься з липня по листопад цього року.
Тому не зволікайте! Генеруйте ідеї! Пишіть проекти! Подавайтесь на ці конкурси! І я упевнений, що разом ми зможемо більше! Разом ми змінимо країну!