«Тому що це справедливо» – Європа продовжує знижувати податки

Пропоную до вашої уваги черговий міжнародний огляд новин у сфері податків та свободи.

Фото: Depositphotos/karelnoppe

Франція зменшить податок на прибуток на 1 млрд євро в 2017 році

Уряд президента Франції Франсуа Олланда пообіцяв домогосподарствам знизити податки наступного року на загальну суму в 1 млрд євро. Основна мета – дистанціюватися від неймовірного збільшення податків, яке супроводжувало початок каденції його соціалістичного уряду.

«Ми робимо це, тому що це справедливо і необхідно», – сказав міністр фінансів Франції Мішель Сапін.

Втім, навіть скороченню податків французи змогли додати соціалістичний акцент: на податках зекономлять лише люди, які живуть самі і заробляють менше 1900 євро на місяць, а також пари, дохід яких становить менше 3800 євро, говориться в повідомленні міністерства фінансів. Середня економія на одну сім'ю складатиме близько 200 євро в наступному році.

Тим часом кантон Женева планує істотно знизити корпоративний податок

Влада швейцарського кантону Женева в рамках чергового раунду податкової реформи планує знизити ставку корпоративного податку з 24,2% до 13,49%, говориться в повідомленні уряду кантону. Протягом перехідного періоду (5 років) податок буде дещо вищим – 13,79%.

У кантоні базуються регіональні підрозділи майже 1 тис. транснаціональних корпорацій – від Procter&Gamble до сировинного трейдера Mercuria Energy. За даними швейцарської Групи міжнародних корпорацій (GEM), вони забезпечують регіону 76 тис. робочих місць та 40% валового регіонального продукту.

Зниження податку зменшить доходи бюджету кантону на 440 млн швейцарських франків ($ 449 млн), але, як очікується, підвищить привабливість регіону, особливо якщо врахувати, що Євросоюз продовжує роботу над анулюванням домовленостей про податкові привілеї для іноземних компаній в ряді країн.

За даними Credit Suisse, зниження податку перемістить Женеву з 16-го на 3-е місце серед 26 швейцарських кантонів з точки зору податкової привабливості.

А от кантон Цуг пішов далі та прагне стати швейцарською "криптодолиною"

Невеличкий швейцарський кантон Цуг, також відомий через низькі податки, які залучили до нього штаб-квартиру товарного гіганту Glencore, сотні міжнародних компанії та хедж-фондів, за останні півстоліття перетворився з одного із найбідніших регіонів Швейцарії на одну з найбагатших провінцій країни та всієї Європи.

Але податкові реформи і кінець банківської таємниці ставлять під загрозу його бізнес-модель, тому кантон

намагається перетворитися на своєрідний центр тяжіння для фірм, які займаються розвитком віртуальних валют, таких як Bitcoin, і пов'язаних з ними технологій.

У липні місто Цуг, столиця кантону, запустило пілотну програму, що дозволяє його мешканцям робити платежі за державні послуги за допомогою Bitcoin – вперше в світі, за даними швейцарських ЗМІ.

Мер міста Долфі Мюллер говорить, що це забезпечить економіці процвітання, навіть попри те, що глобальні податкові закони стають жорсткішими. «Цуг – одне з найбільш глобалізованих малих міст в світі», – каже Мюллер – «ми не хочемо, щоб ця динаміка зникла».

«Я вважаю, що криптофінанси є наступною «великою хвилею» після того, як нею став Інтернет», – сказав південноафриканець Йоганн Геверс, один з перших підприємців, що створив віртуальну платіжну фірму Monetas в місті Цуг три роки тому, - «країна, якій вдасться бути доброзичливою юрисдикцією для залучення криптофінансових компаній – вона й буде фінансовим центром майбутнього».

Кажучи про IT та фінанси, слід відмітити, що епопея з податками Apple продовжується – охочих підживитися її грошима виявилося чимало

Як пише Politico, міністри фінансів країн ЄС під час закритого засідання в Словаччині обговорювали питання розподілу 13 мільярдів євро, які технічний гігант повинен заплатити Ірландії, між іншими країнами ЄС.

Деякі європейські уряди більш зацікавлені в готівці Apple, ніж інші, і деякі міністри фінансів можуть бути в більшій мірі готові публічно обговорювати це питання:

«Звичайно, ми дивимося на це», - сказав німецький міністр фінансів Вольфганг Шойбле;

Франція, з іншого боку, заявила, що не збирається «відправляти війська» з цього питання, хоча міністр фінансів Австрії проговорився, що французи були заінтриговані цією ідеєю. Міністр фінансів Нідерландів навіть вирішив відправити публічний постріл в бік багатонаціональних корпорацій, сказавши: «Моє послання до цих компаній: ви б’єтеся у неправильній битві. Ви маєте рухатися далі, часи змінюються».

Тим часом Індонезія починає розслідування проти Google, щодо можливих несплачених податків з мільярдних доходів від реклами

Про це повідомив високопоставлений чиновник міністерства фінансів країни. Мухаммад Ханів, голова підрозділу особливих випадків в податковій інспекції Індонезії, підтвердив, що після відмови Google дозволити розглядати податкові звіти компанії було розпочато розслідування.

Google, звісно, всі звинувачення відкидає: «Ми як і раніше в повній мірі готові співпрацювати з місцевими органами влади і платити всі податки», - сказав представник Google в Індонезії.

Уряд також попросив вивчити податкові звіти індонезійських відділень трьох інших міжнародних Інтернет-компаній, – Yahoo, Twitter і Facebook.

Мар’ян Заблоцький Мар’ян Заблоцький , Голова Українського товариства економічних свобод
Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram