Автопортрет. 1919.
Виходячи з того, що російський поет Максиміліан Волошин народився в Києві (на будинку за адресою бульвар Шевченка, 24/9 є меморіальна дошка), його батько – Олександр Кирієнко-Волошин походить із запорозьких козаків, і частину життя Максиміліан прожив у Коктебелі (там діє Будинок-музей Волошина), мистецька спадщина Волошина належить і українській культурі також.
Вигляд Коктебеля.Гори і море. 1920. Папір, акварель. 17,2х25,9 см
Максиміліан Волошин був митцем «широкого профілю» - поет, філософ, художник, мистецтвознавець, літературний критик, публіцист, найбільшою є його поетична слава, а професійно займатися мистецтвом почав у Парижі. Сам він писав так: «І взагалі, усі неприємності і невдачі в галузі літератури позначалися в моєму житті успіхами в живописі». Волошин працював у техніці темпера, потім акварель – здебільшого це були кримські пейзажі, написані по пам’яті. З часом ці заняття акварельним живописом стали щоденною практикою.
Іспанія. Пейзаж з кипарисами. 1931
«Я пишу аквареллю регулярно, кожного ранку по 2-3 акварелі, - свідчить Максиміліан, - так що вони є моїм своєрідним художнім щоденником, в якому повторюються і переплітаються теми моїх усамітнених прогулянок. В цьому сенсі акварелі зовсім замінили і витіснили те, що раніше було моєю лірикою і моїми пішохідними мандрівками Середземномор’ям”. Всього Волошин створив близько 6000 картин, які він часто доповнював віршами, але застерігав від ілюстративності в мистецтві: «Я проти паралелізму в мистецтві… Потрібно шукати симфонічне, а не унісонне поєднання», - писав у листі до художниці Ю. Оболенської.
Пагорби із мармуру і гори зі скла. 1929. Папір, акаврель. 26,6х35,9 см
У художника свій діалог з природою – з горами, морем, сонцем, небом, осіннім степом і весняним, зі світлом і кольорами пейзажів, в його творах багато від лаконічності японських картин.
Веде крізь хвилі і тумани мій місячний самотній шлях. 1929. 17х32 см
Як художник Волошин в 1914 році брав участь у будівництві антропософського храму «Гетеанум» в Швейцарії (робив барельєфи, працював над ескізом завіси).