ГоловнаСвіт

Ізраїль оголосив про початок "широкої хвилі" ударів по Ірану

У Тегерані пролунала серія сильних вибухів.

Ізраїль оголосив про початок "широкої хвилі" ударів по Ірану
Тегеран під обстрілом, ілюстративне фото
Фото: EPA/UPG

Армія оборони Ізраїлю у мережі X оголосила про початок "широкої хвилі" ударів по Ірану. 

Згідно з повідомленням, цілями "масштабних атак" будуть місця запусків ракет та дронів, системи оборони та додаткова військова інфраструктура ісламської республіки.

На тлі цих заяв у столиці Ірану Тегерані пролунали гучні вибухи. Відео, оприлюднене у мережі, демонструє влучання, після яких над містом здійнявся чорний дим від кількох пожеж. 

Що відбувається на Близькому Сході 

28 лютого США та Ізраїль завдали ударів по іранських військових об'єктах, штаб-квартирах і оселях очільників режиму. Загинув верховний аятола Алі Хаменеї та ще десятки іранських керівників. За заявою міністра оборони Ізраїлю Іcраеля Каца, операція мала на меті нейтралізувати "безпосередні загрози" національній безпеці країни. А президент США Дональд Трамп повідомив, що “метою є захист американського народу шляхом ліквідації невідкладних загроз з боку іранського режиму – жорстокої групи дуже небезпечних людей. Його діяльність безпосередньо загрожує Сполученим Штатам, нашим військовим, базам за кордоном та союзникам у всьому світі".

Іран у відповідь став бити по об'єктах США в ОАЕ, Кувейті, Бахрейні, Катарі. Згодом він атакував дроном британську військову базу на Кіпрі. В Саудівській Аравії КВІР вдарив по посольству США.

У США повідомили про загибель шести їхніх військових внаслідок удару по базі в Кувейті. Кількість жертв в Ірані сягає сотень.

Конфлікт позначився на цінах на нафту й газ: вони рекордно ростуть. Штати обіцяють оприлюднити план стримування цін на енергоресурси.

З 2 березня Ізраїль розпочав наступ на Ліван, де дії угруповання "Хезболла".