Компанія Google опублікувала правила, що забороняють поширювати в YouTube недостовірну інформацію про нову коронавірусну інфекцію COVID-19.
Про це повідомляють на сайті компанії.
"На YouTube заборонена публікація контенту про COVID-19, здатного заподіяти серйозну шкоду здоров'ю", - йдеться в повідомленні.
Ідеться про контент на такі теми: лікування, профілактика, діагностика та передача вірусу.
До списку заборонених тем увійшли:
- заперечення коронавірусу;
- відмова від допомоги лікарів і лікування за допомогою народної медицини або молитви;
- твердження про те, що вакцина або ліки від COVID-19 вже є;
- відмова від азіатської їжі, щоб не заразитися;
- зв'язок захворювання з випромінюванням від мережі 5G;
- очищення повітря від коронавірусу за допомогою феєрверків.
Відеозаписи з неправдивими відомостями будуть видаляти, а акаунти користувачів у разі повторних порушень - заблокують.
"Якщо ви опублікуєте контент, який не відповідає нашим правилам, ми видалимо його і повідомимо вас про це електронною поштою. Перше порушення потягне за собою лише повідомлення, але наступного разу ми винесемо вам попередження. Якщо ви отримаєте три попередження, то ваш канал буде заблокований", - ідеться в повідомленні.
Відзначають, що до категорії "неправдиві відомості про лікування" належать матеріали, в яких глядачів відмовляють звертатися по медичну допомогу і закликають лікувати коронавірус у домашніх умовах.
До категорії "неправдиві відомості про профілактику" належить контент, який містить відомості про профілактику COVID-19, що суперечать рекомендаціям ВООЗ і місцевих органів охорони здоров'я.
До категорії "неправдиві відомості про діагностику" належать матеріали з інформацією про методи виявлення коронавірусної інфекції, яка суперечить рекомендаціям ВООЗ і місцевих органів охорони здоров'я.
"Помилкові відомості про шляхи передачі інфекції". До цієї категорії належить контент, що містить дані про передачу вірусу, які суперечать інформації ВООЗ і місцевих органів охорони здоров'я. Заборонені матеріали, в яких є твердження про те, що захворювання COVID-19 не є вірусним або заразним, твердження про те, що коронавірус не поширюється в певних кліматичних і географічних умовах; твердження про те, що окремі особи або групи осіб несприйнятливі до вірусу і не можуть бути його переносниками; повідомлення, в яких під сумнів ставляться рекомендації ВООЗ і місцевих органів охорони здоров'я, зокрема поради щодо дотримання фізичної дистанції і самоізоляції в цілях запобігання поширенню інфекції.
Нагадаємо, раніше у Львові викрили жінку, яка нагнітала паніку і поширювала фейки про коронавіруси в соцмережах.
З початку карантину і на 24 березня кіберполіція виявила в інтернеті близько 170 фактів розміщення на інформаційних ресурсах помилкової або провокаційної інформації про пандемію коронавірусу.