27 держав Євросоюзу в неділю, 25 листопада, на позачерговому саміті в Брюсселі схвалили угоду про вихід Великобританії з ЄС. Про це в своєму Twitter повідомив президент Європейської Ради Дональд Туск.
"27 держав-членів ЄС схвалили угоду про вихід (Великобританії з ЄС) і політичну декларацію щодо майбутніх відносин між ЄС і Великобританією", - написав Дональд Туск після менш ніж години дискусій лідерів.
Лідери ЄС розглянули два ключових документи - угоду про вихід Британії, що є юридично зобов'язує, а також окрему політичну декларацію, в якій викладено майбутні відносини Британії з ЄС, пише ВВС.
Крім декларації до угоди додаються три протоколи - щодо Гібралтару, Кіпру і британських військових баз на острові, а також щодо Ірландії та Північної Ірландії.
Очікується, що після схвалення пакета документів про Brexit лідери зустрінуться з прем'єр-міністром Великобританії Терезою Мей, щоб проінформувати її про своє рішення.
Після рішення лідерів ЄС угоду про Brexit повинні схвалити Європарламент, парламенти всіх держав-членів ЄС, а також парламент Великобританії.
Проект договору про Brexit, який складається з 585 сторінок, обговорювався майже два роки і був оприлюднений 15 листопада. У ньому так і залишилася не вирішена головна проблема переговорів - необхідність не допустити жорсткої межі між Ірландією, що входить в ЄС, і Північною Ірландією, що виходить з нього в складі Великобританії. Учасники переговорів відклали це питання, письмово пообіцявши знайти рішення до 1 липня 2020 року.
Згідно з документом, на весь перехідний період після Brexit, який триватиме до кінця 2020 року і може бути пролонгований не більш як один раз, Великобританія, по суті, повинна буде виконувати всі обов'язки країни ЄС і дотримуватися всіх норм європейського ринку, але повністю втратить доступ до системи прийняття рішень в Євросоюзі.
Великобританія зобов'язалася до кінця перехідного періоду платити внесок до бюджету Євросоюзу (близько £13 млрд на рік).