ГоловнаСвіт

США відновили Другий флот в Атлантиці

"Контроль над морем перебуває під загрозою з боку Росії і Китаю".

США відновили Другий флот в Атлантиці
База ВМС США в Норфлоке
Фото: EPA/UPG

Військово-морський флот США в п'ятницю, 24 серпня, офіційно відновив військово-морське командування епохи холодної війни в Атлантиці. Таке рішення прийнято через сплеск активності російських підводних човнів в Атлантичному регіоні, повідомляє Politico.

Другий флот в Норфолку, штат Вірджинія, який був розформований у 2011 році, знову буде забезпечений кораблями, літаками і морськими десантними військами для потенційних операцій уздовж східного узбережжя і в Північній Атлантиці.

"Наш контроль над морем і розширення військової присутності, два життєво важливі елементи нашої національної безпеки, перебувають під загрозою з боку іноземних держав, що  відроджуються, а саме Росії і Китаю", - заявив під час урочистих заходів з нагоди відкриття флоту один з вищих офіцерів флоту, командувач адмірал Кріс Грейді.

Начальник Управління військово-морських операцій Адмірал Джон Річардсон, який раніше в цьому році видав наказ про відновлення 2-го флоту, наголосив, що флот не "шукає бою". Але він зазначив, що реалії вимагають, щоб він підтримував "великомасштабну океанську маневрену війну "в Атлантичному регіоні.

Другий флот ВМС США існував в 1950-2011 роках і відповідав за територію Атлантичного океану від Північного полюса до Карибського моря.

Він був розформований восени 2011 року в зв'язку з реструктуризацією ВМС США, а також з фінансових причин. Низка організаційних питань, пов'язаних з діяльністю флоту, поки що не з'ясована. Зокрема, досі не ясна чисельність складу і хто увійде в його командування.

Другий флот до розформування встиг взяти участь в Кубинській кризі (кораблі цього з'єднання організовували блокаду острова), вторгнення в Гренаду і відстеження дій радянського флоту в Північній Атлантиці. Однак у січні 2011 року Пентагон ухвалив рішення скоротити Другий флот заради перерозподілу ресурсів в інтересах інших оперативних з'єднань. На момент розформування в складі флоту перебували понад 100 кораблів і підводних човнів.

ВМС США складаються з оперативних флотів, кожен з яких має свою зону відповідальності. Максимальне число флотів, якими оперував Пентагон, було досягнуте після закінчення Другої світової війни, в 1946 році, - тоді в структурі ВМС США діяли 12 флотів. До початку XXI століття збереглося шість флотів, з Другого по Сьомий (Перший флот був розформований в 1973 році). Найбільш активну участь в бойових діях кінця XX - початку XXI століття брав П'ятий флот, в зону відповідальності якого входила Перська затока.

Нагадаємо, раніше в води Чорного моря пішов американський есмінець USS Carney.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram