У Києві засудили агента ФСБ, який працював в «Укртелекомі»

Він намагався передати ворогу електронну схему підключення телефонних ліній до однієї з військових частин на Київщині.

У Києві засудили агента ФСБ, який працював в «Укртелекомі»
Укртелеком
Фото: detector.media

До 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна засудили агента ФСБ, який працював у столичному офісі АТ «Укртелеком». 

Про це повідомила Служба безпеки України.

За даними слідства, посадовець був у складі київської дирекції компанії та передавав росіянам закриту інформацію про стаціонарний зв’язок у Силах оборони.

Його спробу передати окупантам електронну схему підключення телефонних ліній до однієї з військових частин на Київщині задокументували. СБУ заявляє, що  такі дані могли бути використані ФСБ для зламу телекомунікаційних мереж для прослуховування розмов українських військових. Кіберфахівці спецслужби вчасно виявили загрозу і додатково убезпечили закриті канали зв’язку.

Агента затримали у травні 2024 року. Під час обшуків у нього вилучили телефон із анонімним чатом, через який він контактував із ворожим куратором.

Слідчі також встановили, що агент збирав інформацію про розташування підрозділів ППО, які охороняють ключову електростанцію регіону.

Реклама
Реклама