ГоловнаСуспільствоЖиття

Укрзалізниця отримає грант від Швейцарії у розмірі 10,3 млн євро

Нова угода передбачає постачання рейкових скріплень у 2024-2025 роках для відновлення залізничної інфраструктури.

Укрзалізниця отримає грант від Швейцарії у розмірі 10,3 млн євро
Укрзалізниця, фото ілюстративне
Фото: Facebook/Укрзалізниця

Швейцарія у 2024 році надасть додаткові грантові кошти в сумі 10 млн швейцарських франків (близько 10,3 млн євро) на відновлення залізничної інфраструктури України. 

Про це йдеться на сайті перевізника.

Проєкт відповідної додаткової угоди до Грантової угоди між урядами України та Швейцарської Конфедерації, що була підписана у 2022 році, погодив Кабінет міністрів України.

Нова угода передбачає постачання рейкових скріплень у 2024-2025 роках для відновлення залізничної інфраструктури, насамперед на напрямках транспортних коридорів, які межують з країнами ЄС: Словаччиною, Румунією, Угорщиною, Польщею, у напрямку портів та Транс’європейської транспортної мережі (TEN-T). 

Зокрема, роботи заплановані на таких напрямках: Київ – Жмеринка – Підволочиськ – Львів, Жмеринка – Вапнярка – Одеса; Київ – Гребінка – Красноград – Лозова; Львів – Ужгород; Київ – Миронівка – П’ятихатки – Чаплине.

Укрзалізниця планує, використовуючи зазначені скріплення, відновити загалом 230 км залізничної інфраструктури та підвищити швидкість і пропускну спроможність на відремонтованих ділянках та забезпечити безперебійний перевізний процес залізничним транспортом.

Грантова угода між Україною та Швейцарією щодо Проекту з екстреної підтримки для покращення та відновлення залізничної інфраструктури України була підписана 23 грудня 2022 року. 

Вона передбачала фінансування в сумі до 14 млн швейцарських франків рейкових скріплень для покращення та відновлення до 270 км залізничної інфраструктури України від швейцарської компанії Schwihag AG. 

Ці скріплення використовувались на таких важливих напрямках, зокрема як: Київ-Одеса, Київ-Дніпро, Київ-Львів, Львів-Ужгород.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram