Мер міста Нетішин Хмельницької області, де зафіксували дев'ять випадків зараження коронавірусом, зокрема захворіли двоє співробітників Хмельницької АЕС, написав заяви на УПЦ Московського патріархату в поліцію і СБУ.
Про це Олександр Супрунюк повідомив в інтерв'ю місцевому виданню Є.
"Перші випадки були виявлені в суботу, одна з жінок – співробітниця Хмельницької АЕС. І проблемно те, що вона мала доступ до місць загального користування, де працює саме оперативний персонал. Уже відібрано 119 зразків контактних осіб на дослідження. Це 75 співробітників атомної електростанції, 24 лікарі та 17 контактних осіб. Ці зразки ми відправили вчора. А в неділю ми відправили зразки тих контактних, яких виявили в суботу", – розповів Супрунюк.
Мер повідомив, що в лабораторії підтвердили три випадки коронавірусу: у священника, диякона та лікаря, які тісно контактували після великодніх обрядів. Також у трьох членів сім'ї священника підтвердили COVID-19.
"На жаль, дружина священника, у якої підтвердили коронавірусну інфекцію, працює на Хмельницькій АЕС. Зараз щодо всіх цих людей визначаємо контактних осіб, а це великий обсяг роботи. Адже тільки у випадку перших двох осіб ми змушені перевіряти понад тисячу контактних. Я звернувся до людей через соціальні мережі, щоб усі, хто був на богослужінні, щоби звернулися до своїх сімейних лікарів", – пояснив мер міста.
Раніше на своїй сторінці у фейсбуці Супрунюк заявив, що звертатиметься до правоохоронних органів про відкриття кримінального провадження про масове інфікування.
"Я вже підписав заяву в СБУ та поліцію про вчинення кримінального злочину. Протягом усього періоду передсвяткових і святкових днів систематично найбільша проблема була зі священниками Московського патріархату, які ігнорували наші заходи, саботували їх, грубо поводилися, погрожували. Досить дивна та неадекватна, мені здається, поведінка. Ми додаємо до заяви скріншоти, де є заклики про те, що хвороба є навколо і в будинках, тому ходіть, ігноруйте, треба ходити до Бога й так далі. (…) Зараз усі наявні контакти пов'язані з церквою Московського патріархату, крім першого випадку. Хоча ця жінка привезла хворобу із Шумського району, де вона вже захворіла, і є підозра, що в Почаївській лаврі", – пояснив мер Нетішина.
Супрунюк заявив, що вважає дії священників УПЦ МП неадекватними.
"Вони підписували документ, що зобов'язуються не допустити масових скупчень. Але проігнорували зобов'язання, і я вважаю, що це є підставою для кримінальної справи", – резюмував мер міста.
Нагадаємо, 24 квітня священника УПЦ МП з COVID-19 госпіталізували в Тернополі.
Раніше стало відомо про те, що коронавірус виявили в тернопільського митрополита Сергія (Генсіцького). Його госпіталізували в Олександрівську лікарню в Києві.