Високопоставлені чиновники США та Росії зустрінуться наступного тижня в Саудівській Аравії, щоб прокласти шлях до потенційної зустрічі Дональда Трампа і Путіна уже наприкінці місяця для обговорення припинення війни в Україні, повідомляє Bloomberg із посиланням на людей, обізнаних з цим питанням.
Деталі зустрічі та список учасників ще опрацьовуються, але люди, поінформовані про плани, сказали, що до групи, ймовірно, увійдуть радники з національної безпеки. Мета полягає в тому, щоб зафіксувати дату до початку священного місяця Рамадан у березні.
Більшість європейців поки що не були поінформовані, за словами іншого чиновника, який говорив на умовах анонімності. І хоча офіційні особи з України очікуються, вони, схоже, не повністю в курсі підготовки.
“Україна ніколи не погодиться на угоди, укладені за нашими спинами без нашої участі”, – заявив президент України Володимир Зеленський на Мюнхенській конференції з безпеки в суботу. “І те саме правило має застосовуватися до всієї Європи”.
Сам президент США Дональд Трамп заявив у четвер, що в королівстві Перської затоки відбудеться саміт із Путіним — і сказав, що українці будуть залучені. Вони також обмінялися запрошеннями протягом 90-хвилинної телефонної розмови, що стало першим контактом між лідерами після вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року.
Рада національної безпеки Білого дому не відповіла на прохання про коментарі, як і речник Кремля.
Влада Саудівської Аравії запросила представників США, Росії та України на зустріч в Ер-Ріяді, за словами джерел.