ГоловнаПолітика

Зеленський: у XXI столітті не можна вірити в міжнародні домовленості

"На жаль, в цивілізованому світі захищає тільки сильна армія".

Зеленський: у XXI столітті не можна вірити в міжнародні домовленості
Фото: president.gov.ua

Президент Володимир Зеленський під час виступу на Мюнхенській конференції з питань безпеки заявив, що в XXI столітті не можна вірити в міжнародні домовленості, навівши як приклад Будапештський меморандум.

"Ніхто не думав, що буде анексія Криму Росією. Всі були колись в Радянському Союзі. Ми всі одне одного розуміли, у нас були спільні свята, спільні сім'ї. Ти не очікуєш такого від того, з ким стільки років був поруч", - сказав президент.

"Зараз ми розуміємо, що, на жаль, в цивілізованому світі сильна армія, або ядерна зброя, або НАТО є захистом незалежності і територіальної цілісності тієї чи іншої держави. Жодні документи, меморандуми не захищають. Це ми вам говоримо як українці на своєму прикладі. Тому я особисто не вірю в будь-які папери. І всім країнам кажу: не можна вірити в будь-які документи. Ніхто нічого не гарантує. На жаль. Хоча ми з вами дуже багато говоримо про міжнародне право. ХХІ століття - право сильного. Де ми з вами?" - висловився Зеленський.

Нагадаємо, раніше другий президент України Леонід Кучма визнав Будапештський меморандум помилкою

Існуючі кордони України були гарантовані з боку США, Великобританії та Росії згідно з підписаним меморандумом про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (Будапештський меморандум) у 1994 році. У 2014 році Росія - одна з країн-підписантів меморандуму - анексувала Крим, а потім ввела війська на територію Донбасу. Росія заявляла, що дотримується Будапештського меморандуму тим, що не погрожує Україні застосуванням ядерної зброї.

Водночас допомога США і Великобританії в захисті територіальної цілісності України виявилася обмеженою. Зокрема, Україна почала отримувати летальне озброєння тільки після втрати значної частини своєї території.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram