Спеціальний представник США з питань України Курт Волкер вважає, що російський варіант розміщення миротворців на Донбасі неприйнятний, але сподівається, що Росія піде на поступки.
Про це він сказав в інтерв'ю українській редакції "Голосу Америки".
"Вважаю, що основні цілі політики США є чіткими, як і цілі України, і полягають у відновленні суверенітету і територіальної цілісності України, а також у забезпеченні безпеки всіх громадян України. Вважаю, що це чітко зрозуміло. Коли ми говоримо, власне, про присутність миротворців, то те, що запропонувала Росія в ООН, є дуже вузькою концепцією і стосується тільки присутності на лінії припинення вогню. Це насправді ще більше розділить країну. Це неприйнятно для будь-чого; так територію не відновити. З іншого боку, якщо ми зможемо встановити миротворчі сили і розширити цю концепцію, щоб охопити всю спірну територію, передбачити стримування важкої зброї і встановити контроль за українсько-російським кордоном з боку України, то це стане багатонадійною ініціативою. Обидва уряди зараз розглядають можливість розширити концепцію, щоб перетворити її на таку, яка буде дійсно значущою і корисною", - сказав він.
Волкер вважає, що Росія нічого не пропонувала б, якби не була готова до переговорів.
"Вони три роки в цьому питанні нічого не робили: раніше вони не пропонували ввести миротворчу місію. Ще пару тижнів тому вони говорили, що у жодному разі не хотіли б бачити там ООН. Тому той факт, що вони відкрили цю розмову, по-моєму, означає, що вони готові це обговорювати. Зрештою, все зводиться до рішення Росії: чи хочуть вони вирішити кризу в Україні, вивести свої сили і відновити територіальну цілісність України, чи ж вони не хочуть цього робити. Якщо вони хочуть вперто стояти на своєму і створити ще одну Абхазію, вони це можуть зробити, однак для Росії це буде дуже затратна пропозиція", - додав дипломат.
Нагадаємо, 5 вересня президент Росії Путін висловив підтримку ідеї розмістити на сході України миротворчу місію. При цьому вона повинна стояти тільки на лінії розмежування, а Україна повинна узгодити її з "ДНР" і "ЛНР", говорив Путін. Відповідна російська резолюція спрямована в Раду Безпеки ООН.
Президент України Петро Порошенко, виступаючи у Верховній Раді 7 вересня, заявив, що до складу миротворчої місії не повинні входити представники "ДНР" чи "ЛНР" і Росії, а її мандат повинен поширюватися на всю територію окупованого Донбасу. Також Порошенко відмовився погоджувати параметри місії з "російськими бойовиками".
11 вересня Путін у розмові з канцлером ФРН Ангелою Меркель погодився на те, щоб миротворча місія ООН мала доступ не тільки до лінії розмежування на Донбасі, а й до решти території, де проводить свої інспекційні поїздки спостережна місія ОБСЄ.
Однак пізніше в МЗС РФ заявили, що Росія згідна тільки на охоронну місію ООН.