21 липня в Україні завершила роботу місія технічної підтримки Міжнародного валютного фонду з питань податкової політики. Робота тривала три тижні в режимі відеоконференції за безпосередньою участю представників Міністерства фінансів України, інформує пресслужба Мінфіну.
"Обсяг роботи Місії передбачав аналіз останніх змін у податковому законодавстві щодо правил міжнародного оподаткування, зокрема тих, що запроваджені Законом України від 16.01.2020 № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві»", - повідомили в міністерстві.
Експерти розглянули головні податкові нововведення в контексті імплементації Плану дій BEPS:
- запровадження правил контрольованих іноземних компаній, інструменти запобігання ухиленню від сплати податків та необґрунтованого використання податкових пільг;
- удосконалення правил визнання постійних представництв;
- удосконалення правил контролю за трансфертним ціноутворенням.
Окремо обговорювалися особливості можливої реалізації в Україні з урахуванням досвіду інших країн програми одноразового добровільного декларування.
Під час роботи були надані коментарі щодо окремих аспектів імплементації зазначених новацій, з огляду на світовий досвід застосування цих інструментів податкової політики.
"Пропозиції експертів мають практичну цінність для роботи Міністерства фінансів і Державної податкової служби над проєктами підзаконних нормативно-правових актів та роз’яснень щодо практичного застосування податкових новацій", - зазначили у Мінфіні.
Нагадаємо, 12 червня Україна отримала перший транш МВФ у розмірі $2,1 млрд. 9 червня Міжнародний валютний фонд затвердив 18-місячну програму підтримки України на 5 млрд доларів.