Національний банк вважає нинішню макроекономічну ситуацію найкращою за час незалежності України.
Про це сказав заступник голови НБУ Дмитро Сологуб в інтерв'ю "Інтерфаксу-Україна".
"В Україні ніколи ще не було такої нормальної макроекономічної ситуації, як зараз. Вищі темпи економічного зростання були, інфляція була нижчою, але кращої загальної комплексної макроекономічної картинки не було", - сказав він.
Сологуб зазначив, що у 2005-2007 роках були високі темпи зростання ВВП, але при цьому дефіцит поточного рахунку "розривало навіть із тими цінами на commodities, які тоді росли як дурні".
У часи Януковича резерви сягали 40 млрд доларів, але й дефіцит поточного рахунку становив майже 9% від ВВП.
"Зараз таких макроекономічних дисбалансів немає. Ми дуже ретельно за цим дивимося. Наприклад, за 10 місяців дефіцит поточного рахунку платіжного балансу склав $3,4 млрд. Торік було $4,1 млрд. Оскільки економіка зростає, у відсотках до ВВП результат ще кращий: дефіцит складе 2,8% ВВП, тоді як минулого року був 3,9% ВВП", - сказав Сологуб.
Він додав, що вважає цей баланс "фундаментальним, а не короткостроковим".
Нагадаємо, що в листопаді 2019 року Світовий банк підвищив прогноз зростання ВВП України. Згідно з новою оцінкою, цього року економіка зросте не на 2,7%, як прогнозували раніше, а на 3,6%.
У 2020-2021 роках економічне зростання прискориться до 3,7% і 4,2% за умови проведення необхідних реформ. У старому прогнозі називали цифри 3,4% і 3,8%.
Запуск ринку землі може прискорити зростання ВВП України ще на 0,5-1,5 п.п. в рік протягом найближчих років.